Infostart.hu
eur:
376.82
usd:
316.39
bux:
0
2026. február 10. kedd Elvira

Demszky Gábor kizárólag ügyvédjén keresztül nyilatkozik a metró-ügyben

Magyar György védi Demszky Gábort - írja a Magyar Idők.

– Nincs köze a volt főpolgármesternek az OLAF-jelentésben taglalt esetekhez, kiemelkedően az Alstom-ügyhöz – nyilatkozta a Magyar Időknek Magyar György ügyvéd.

Hozzátette: teljes körű ügyvédi megbízást kapott Demszky Gábortól azután, hogy Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter összefüggésbe hozta a főpolgármester nevét a 4-es metró ügyeivel.

Magyar György szerint az 1990–2010 között regnáló szabad demokrata városvezetőt sem jogi, sem politikai, sem pedig erkölcsi felelősség nem terheli a 4-es metró körüli ügyekben.

A jogász azt is elmondta: a jövőben minden további nyilatkozatot rajta keresztül fog megtenni Demszky Gábor.

Úgy tűnik, a szoros ügyvédi kontroll kiterjed a politikus Facebook-oldalára is,

mivel Demszky az OLAF-jelentés péntek déli nyilvánosságra hozatalát már nem kommentálta.

Címlapról ajánljuk
Zsigmond Gábor: az Attila-kiállítás a tudomány és az emlékezet párbeszéde

Zsigmond Gábor: az Attila-kiállítás a tudomány és az emlékezet párbeszéde

Két évet dolgoztak az Attila-kiállításon, ami a közelmúltban nyílt meg, és ahova 13 ország 64 múzeumából több mint 400 műtárgyat hoztak el – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Zsigmond Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központjának elnöke. Beszélt az állandó kiállítás megújításáról is, amit tavaly áprilisban kezdtek el és ami többszáz millió forintos beruházást igényel.

Videón a futurisztikus kínai „űranyahajó”

Fesztávja közel 700 méter, hossza pedig eléri a 240 métert, a gyomrában pedig 88 harci gépet tud szállítani. Ha hinni lehet a most bemutatott terveknek, ez lesz Kína Luanniao nevű, futurisztikus „űrrepülőgép-hordozója”, amely pilóta nélküli vadászgépeket indíthatna a Föld légkörének pereméről.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Trumppal játszatnák ki Orbán Viktort, hogy Ukrajna betegye a lábát a küszöbön az EU-ba

Trumppal játszatnák ki Orbán Viktort, hogy Ukrajna betegye a lábát a küszöbön az EU-ba

Az Európai Unió egy radikálisan új bővítési modellel gyorsítaná fel Ukrajna integrációját: a tervek szerint Kijev már 2026-ban részleges tagságot kaphatna, még a teljes reformfolyamat lezárása előtt. A „fordított bővítésként” emlegetett konstrukció politikai üzenetet küldene Moszkvának és biztonsági garanciát jelentene Ukrajnának, ugyanakkor komoly vitákat váltott ki a tagállamok között. A kezdeményezés sorsa nagyrészt a magyar vétó kérdésén, illetve azon múlhat, hogy Brüsszel képes-e politikai vagy akár jogi eszközökkel áttörni az ellenállást. Éppen ezért az EU-tagságot a béketárgyalásokon belengető Donald Trump amerikai elnök segítségével győznék meg a blokkolásra felesküdött Orbán Viktor miniszterelnököt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×