Infostart.hu
eur:
386.07
usd:
332.79
bux:
120864.9
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Végleg bezár a Déli gyógyszertár

Az InfoRádió úgy értesült: végleg bezár az egyik legrégebbi és legnagyobb forgalmú patika, ugyanis az üzlet többségi tulajdonosa és a gyógyszertárat vezető személyi jogos gyógyszerész nem tudott a határidőre megegyezni. A megállapodásnak január végéig kellett volna létrejönnie, ugyanis 2017-től törvény írja elő a többségi gyógyszerészi tulajdon biztosítását.

Hiába váltaná ki bárki a receptjét a Déli Pályaudvarhoz közeli Déli Gyógyszertárban, a nagy múltú és forgalmú patika több hete bezárt. És valószínűleg így is marad.

Az InfoRádió több forrásából úgy értesült: az üzlet többségi tulajdonosa nem tudott megegyezni a gyógyszertárat vezető személyi jogos gyógyszerésszel.

Január óta törvény írja elő a többségi gyógyszerészi tulajdon biztosítását.

Korábban az atv.hu írt arról, hogy ezen patika esetében az átadandó tulajdonrészt mindkét fél a saját családjuk egy gyógyszerész tagjának szerette volna. A személyi jogos gyógyszerész a fiának akarta a tulajdonrészt, azonban a tulajdonos a saját feleségének ajándékozta azt. Illetve ajándékozta volna, ugyanis az erről szóló szerződést a bt. beltagja, a személyi jogos gyógyszerész nem írta alá, azóta sem jutottak dűlőre, hogy mi legyen a megoldás, a január 31-i határidő pedig lejárt.

A Déli Gyógyszertár 1887 óta működött. Az InfoRádió keresi a Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet, hogy az üzlet tevékenységének felfüggesztése után mikor születik meg a döntés a végleges bezárásról.

Címlapról ajánljuk
Közel-Kelet-szakértő: egy iráni háború rendkívül kockázatos lenne most az Egyesült Államoknak

Közel-Kelet-szakértő: egy iráni háború rendkívül kockázatos lenne most az Egyesült Államoknak

Az Egyesült Államok jelen pillanatban komolyan mérlegeli a katonai csapás lehetőségét, ennek zajlanak az előkészületei. Iránban is egy komolyabb mozgósítást látunk a Forradalmi Gárda részéről, ez azonban nem jelenti azt, hogy az összecsapás biztosan be is fog következni – vélekedett csütörtök reggel Csicsmann László.

Napelemes pályázat: február 2-től lehet jelentkezni, kijöttek a részletek

A kormány honlapján kijöttek a pályázat részletei: minden, már napelemmel rendelkező, vagy annak telepítését vállaló család 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat energiatároló rendszerek telepítésére. Egy két és fél oldalas formanyomtatványt kell kitölteni, a pályázatot február 2-től lehet benyújtani.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×