Infostart.hu
eur:
393.6
usd:
343.67
bux:
121754.84
2026. március 16. hétfő Henrietta
Január elejéig inkább ne legyen beteg!

Január elejéig inkább ne legyen beteg!

December közepétől január első hetéig normál üzemmódban nehéz időpontot kapni szakorvosi ellátásra - mondta az InfoRádiónak a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke. Póta György ez az ünnepeket megelőző szabadságolással magyarázta.

Ellátás az ügyeleteken

A gyerek szakorvosoknál néha még a felnőttekénél is hosszabb várólisták vannak – hangsúlyozta a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke. Póta György elmondta, ráadásul már sokan szabadságon vannak, így akut ellátást mostantól szinte csak az ügyeleteken lehet találni.

„Természetesen a kórházakban vannak szakorvosi ügyeletesek, de ezt sürgősségi formában kell elképzelni. Ilyenkor betegkivizsgálásra nem nagyon találunk módot.”

Póta György elmondta, ilyenkor az alapellátás szerepe megnő.

„Amit lehet, meg kell oldani a saját szintünkön, lehetőleg nem küldjük tovább a gyerekeket.”

Csak a súlyosabb, mindenképpen kórházi vagy szakorvosi vizsgálatot igényelő eseteket küldik tovább. A Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke kiemelte, a szakorvosi ügyeleteken természetesen van ellátás, de Póta György hozzátette:

"nem nyugodt hétköznapok szerint megy ilyenkor a munka."

A Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnök egyetértett azzal az észrevétellel, hogy ez az időszak egyre inkább kitolódik, akár december 10-től január 5-ig is eltarthat – tette hozzá.

„Elvileg még ma is normál munkanap van, de sokan már egész héten szabadságon vannak.”

Póta György kiemelte. a szülő felelőssége, hogy egy krónikus beteg gyerek tudott vagy várható tüneteire felkészüljön.

„Egy állandóan szedett gyógyszer ne az ünnepek alatt fogyjon el!” - hangsúlyozta a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnök.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések
Minden a március 15-i eseményekről

Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések

Reggel katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében a budapesti Kossuth téren felvonták a nemzeti zászlót. Fél tizenkettőkor elindult el a Békemenet a Margit hídon át a Kossuth tér felé. Kiderült: az ottani ünnepségen Orbán Viktor mellett Szijjártó Péter és Lázár János is felszólalt. Hídfoglalást tartott délután a Kutyapárt, a Pilvax közben lezajlott a Mi Hazánk megemlékezése. A Nemzeti Menet résztvevői a Deák térről a Hősök terére vonultak, ahol negyed ötkor kezdődött a színpadi műsor. Magyar Péter öt óra után lépett színpadra. A napot biztonsági szempontból Kovács Zoltán foglalta össze vasárnap este.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Teljesen megbénult az olajexport, miután egy iráni dróntámadás következtében lángok csaptak fel az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb olajkikötőjében, a Fudzsaira terminálon. Amerikában a benzinárak 23%-ot ugrottak a közel-keleti háború kezdete óta. A bagdadi amerikai nagykövetséget is dróntámadás érte, az épületet két kamikaze-drón találta el, sérültekről egyelőre nincs hír. Donald Trump nem hajlandó békét kötni, amíg Irán fel nem adja nukleáris törekvéseit, az amerikai elnök emellett azt is belengette, hogy az első számú iráni vezető talán már nincs is életben. Percről perce követjük az iráni háború eseményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×