Infostart.hu
eur:
379.38
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Ilyen a karácsony a börtönökben

Ilyen a karácsony a börtönökben

A börtönökben 18 ezer fogvatartott készül a karácsonyi ünnepekre: műsort tanulnak, illetve feldíszítik lakókörnyezetüket - mondta az InfoRádiónak Orosz Zoltán, BV őrnagy, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának sajtószóvivője.

„A karácsony a börtönökben is ünnep.”

Ilyen a karácsony a börtönökben

Olyan alkalom, amikor a családjuktól, környezetüktől elzárt emberek fokozott lelki tehernek vannak kitéve - mondta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának szóvivője.

Orosz Zoltán hozzátette, az ország valamennyi büntetés-végrehajtási intézetben igyekeznek ezt enyhíteni. Mint elmondta, a női és a férfi fogvatartottaknak mindenhol szerveznek adventi és karácsonyi műsorokat, amelyeket a látogatáskor családjuknak és egymásnak is bemutathatnak. Sokszor külső helyszíneken: idősek otthonában, állami gondozottak és fogyatékkal élők intézetében is - tette hozzá.

„Ezek a programok azt a célt szolgálják, hogy eltereljék a fogvatartottak figyelmét a bezártságról, hogy a szeretteik nélkül kell tölteniük az ünnepeket.

Az adventi időszakban valamennyi fogvatartott szorgosan készül az ünnepre, gondoskodnak arról, hogy karácsonyi díszítéssel ünnepi hangulatot teremtsenek a börtön falai között is - mondta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának sajtószóvivője.

A magyar büntetés-végrehajtási intézetekben jelenleg 18 ezer fogvatartott tartózkodik, amelyből sokkal kevesebb a nő, mint a férfi - jelezte Orosz Zoltán.

A sajtószóvivő kiemelte, az nem jellemző, hogy a fogvatartottak hazamehetnek, de akik a magatartásukkal, munkájukkal kiérdemlik, plusz látogatófogadást kaphatnak ajándékba.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×