eur:
411.23
usd:
392.64
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

A letelepedési kötvény témája többször is előkerült az Országgyűlésben

A letelepedési kötvények ügye volt az egyik slágertéma az Országgyűlés hétfői ülésén. Orbán Viktor miniszterelnök azt üzente a Jobbiknak, hogy a kormány nem enged a politikai zsarolásnak.

Vona Gábor, a Jobbik elnöke már napirend előtt elmondta az Országgyűlés hétfői ülésén, hogy pártjának képviselői csak akkor szavazzák meg az alaptörvény módosítását, ha a kormány befejezi a letelepedési kötvények árusítását.

Ezt a korrupt intézményt, amely ráadásul kockára teszi Magyarország biztonságát, úgy, ahogy van szüntessük meg!”

A pártelnök felszólalása után Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára vette védelmébe a letelepedési kötvények intézményét.

A letelepedési kötvény gazdasági és befektetési kérdés, mert hasznot hozott az országnak.”

A Jobbik frakciójának szóvivője, Mirkóczki Ádám az azonnali kérdések órájában vette elő a témát.

Miért fontosabb a piszkos pénz, mint az ország biztonsága? Miért nem tudnak elengedni egy nyilvánvalóan a korrupció melegágyának szolgáló intézményt, csak azért, hogy a jogos ellenzéki és civil követelésnek eleget tegyenek?”

Az ellenzéki képviselőnek már személyesen Orbán Viktor miniszterelnök válaszolt.

Az első kérdésre, hogy a letelepedési kötvény jelent-e bármilyen kockázatot, a válaszunk az, hogy nem. A letelepedési államkötvény egy öt évre szóló engedély és bármikor visszavonható. Azért hoztuk létre 2012-ben, mert Magyarország a nemzetközi piacokon le volt értékelve és nem jutott külföldi forrásokhoz, azóta az országot felértékelték, ezért az összes kötvény kibocsátásnak a gyakorlatát felülvizsgáljuk. De ezt a döntést mi fogjuk meghozni, mert a mi felelősségünk, semmilyen politikai zsarolásnak nem fogunk engedni.”

Kósa Lajos fideszes frakcióvezető egy sajtótájékoztatón arra hívta fel a figyelmet, hogy a letelepedési kötvények ügyéről az államháztartási törvény parlamenti vitájában érdemes ütköztetni a véleményeket.

Ez a törvény még egyeztetés alatt van, legkésőbb november közepéig jön be a Házhoz.”

A letelepedési kötvények ügyét még három másik jobbikos, Apáti István, Staudt Gábor és Gyöngyösi Márton is nekiszegzte kérdésként vagy interpellációként a kormánynak, amelynek képviseletében Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter, Kontrát Károly belügyminisztériumi államtitkár és Cseresnyés Péter, a nemzetgazdasági tárca munkaerőpiaci államtitkára ismételte meg a kabinet érveit.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×