Infostart.hu
eur:
385.12
usd:
331.52
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Főpolgármester: a jelenlegi vezetés pénzeket szerzett vissza a fővárosnak

A jelenlegi városvezetés pénzeket szerzett vissza Budapestnek, eddig több mint 50 milliárdot - közölte Tarlós István főpolgármester, György István városüzemeltetési főpolgármester-helyettes és Németh Zoltán, a Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője hétfőn az MTI-vel.

Szombaton Horváth Csaba, az MSZP fővárosi frakcióvezetője arra kérte az embereket, hogy a párt "botrányvonalán" jelentsék be a főváros érdekékét sértő eseteket, bűncselekményeket. Álláspontja szerint a főváros vezetése "botrányról, botrányra bukdácsol". Példaként említette a XVIII. kerületi olajiszap-környezetkárosítást, a Vígszínház igazgatói posztjának pályáztatását, valamint a zuglói "korrupciós botrányt".

A főváros vezetése erre reagálva megjegyezte: Horváth Csaba, Demszky Gábor volt helyettese éppen az elmúlt ciklus történéseit követően szervez "anonim bejelentő hálózatot", vagyis azután, ami az általa "rendbe tett" BKV-nál történt; nem beszélve például az általa 300 millió forintért készíttetett "egészségügyi koncepcióról". Ezt a koncepciót soha senki semmire nem használta, és "még a Demszky vezette SZDSZ frakció sem fogadta el" - tették hozzá.

A három fővárosi politikus közleménye szerint Horváth Csaba nyilvánvalóan igyekszik összemosni kerületi ügyeket a fővárossal a "maga megmosolyogtató stílusában". Azt írták: nem is érthető, "hogyan zagyválhatja össze" a Vígszínház igazgatói pályázatának eredménytelenségét zuglói, vagy pestlőrinci állítólagos, szerintük "korrupciógyanús ügyekkel".

Tarlós István, György István és Németh Zoltán leszögezte: a városvezetés a közeljövőben részletes beszámolóval válaszol "az MSZP egykori, rég hiteltelenné vált főpolgármester-helyettesének szavaira". Egyelőre annyi biztos - folytatták -, hogy a város mostani vezetése több, mint 50 milliárd forintot szerzett vissza, amelyeket "az MSZP-SZDSZ elfuserált, "patyolatfehér" szerződései alapján követeltek a várostól".

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×