Infostart.hu
eur:
381.42
usd:
321.78
bux:
128831.58
2026. február 1. vasárnap Ignác

Lázár: Március 26-án folytatódnak az ötpárti egyeztetések

Március 26-án folytatódnak a Fidesz által kezdeményezett ötpárti egyeztetések a választási eljárásról szóló törvényről, a pártok működésére vonatkozó törvény megalkotásáról, és a kampányfinanszírozásról - mondta a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője a hétfőn a Parlamentben tartott megbeszélés után, amelyen az MSZP és az LMP nem képviseltette magát.

Lázár János újságírók előtt jelezte: az a cél, hogy júniusig beterjesszenek e három kérdésben szabályozási javaslatot, amelyeket leghamarabb szeptemberben fogadhat el az Országgyűlés.

A Fidesz frakcióvezetője kiemelte: bár a hétfői egyeztetésen az MSZP és az LMP nem vett részt, de a következő megbeszélésekre várják képviselőiket.

Ha az MSZP és az LMP akar érdemi egyeztetést, akar új szabályt a kampányfinanszírozásról, itt a lehetőség - fogalmazott Lázár János.

Címlapról ajánljuk

Bécset ostromolja Orbán Viktor legfőbb politikai szövetségese

Politikai földrengésként értékelik az osztrák elemzők a legfrissebb pártpreferencia-adatokat, melyek szerint a bevándorlásellenes Osztrák Szabadságpárt nemcsak országosan, hanem a hagyományosan baloldali fellegvárnak számító Bécsben is átvette a vezetést. A mérések szerint az FPÖ és a szociáldemokrata SPÖ jelenleg fej-fej mellett, 25,9 százalékon áll a fővárosban.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×