Infostart.hu
eur:
382.32
usd:
324.35
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Jól járnak a karitatív szervezetek a Fidesz képviselők feledékenységével

Nem rendelt el a Fidesz frakcióvezetője átfogó ellenőrzést azután, hogy több politikusról kiderült: duplán vett fel költségtérítést.

Jól járnak a karitatív szervezetek azzal, hogy több fideszes politikus duplán vett fel költségtérítést. A büntetések ugyanis karitatív szervezetek számlájára kerülnek - ondta Lázár JÁnos a párt frakcióvezetője március elején, az első ilyen ügy kirobbanása után. Azóta több mint félmillió forintos büntetést szabott ki a frakció etikai bizottsága.

Zsiga Marcellről, Miskolc alpolgármesteréről derítette ki elsőként az egyik bulvárlap, hogy duplán vett fel költségtérítést: a parlamenttől és az önkormányzattól is kapott pénzt. Ezt pedig a törvény tiltja.

A fideszes politikus azzal érvelt: elfeledkezett arról, hogy két helyről is kap költségtérítést, miután a pénzt a devecseri iszapkatasztrófa áldozatainak ajánlotta fel.

A Fidesz etikai bizottsága előtt elismerte hibáját, és megígérte, hogy visszafizeti a pénzt. Írásbeli figyelmeztetést kapott és 150 ezer forintos büntetést.

Hamar kiderült, hogy nem Zsiga Marcell az egyetlen. Egy ideig Papcsák Ferenc, Zugló polgármestere is két helyről kapott költségtérítést. A korábbi elszámoltatási kormánybiztos adminisztrációs hibával érvelt, és azzal, hogy már visszafizette az összeget. 250 ezer forintos büntetést kapott, ugyanúgy, mint Szabó Zsolt, hatvani polgármester.

Tegnap a ceglédi polgármesterről derült ki ugyanez. Földi László az elején még azzal érvelt: miután képviselővé választották, nagyon sok munkája volt, ezért nem tudott odafigyelni erre, és csak decemberben figyelmeztették. Az Index felfedezte: a Ceglédi Mozaiknak már azt mondta, hogy nem vett fel duplán költségtérítést. Ott azt nyilatkozta: az Országgyűlés hivatalának leadott nyilatkozata miatt a ceglédi költségtérítését levonták az országgyűlési választókerületi pótlékából, év végén pedig lemondott polgármesteri költségtérítéséről.

A Fidesz sajtófőnökétől megtudtuk, hogy az egyre-másra előbukkanó ügyek után nem rendelt el ellenőrzést a frakcióban, ugyanakkor nagyobb figyelmet vár el a képviselőktől. A közép és hosszú távú megoldás megvan - mondta Krakkó Ákos, méghozzá Lázár János javaslata, amely szerint minél hamarabb át kell alakítani a parlamenti javadalmazás és költségtérítés rendszerét.

A törvényjavaslat szerint nem kaphatna lakhatási támogatást az a képviselő, akinek van lakása a fővárosban, az egyéni választókerületében, vagy abban a megyében, amelyben a területi listás mandátumát megszerezte. Lényegében azonnal elvennék a pénzt, a jogszabály ugyanis a kihirdetés másnapján hatályos lenne. Azt még nem tudni, mikor szavazhatnak róla. A Fidesz célja a képviselői javadalmazási rendszer teljes felülvizsgálata.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

A vevők eltolták vásárlási szándékaikat, amit megérez az autóipar, de ez az időszak arra jó volt, hogy letisztultak a technológiai kérdések – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos.

Fordulat Németországban az elektromos autóknál

Bár a múlt év végén Brüsszelben ideiglenes csatát nyertek a benzines és a dízel meghajtású autók 2035-től való tiltásának ellenzői, szakértők szerint nem fér kétség ahhoz, hogy az elektromos járműveké a jövő. A német autóipar jövőjét és a klímavédelmet szem előtt tartva a berlini kormány most az új elektromos autók vásárlásának támogatására jelentős összeget irányzott elő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×