Infostart.hu
eur:
358.98
usd:
314.14
bux:
140842.29
2026. július 8. szerda Ellák

Villámcsapás ért egy lakóházat - Súlyos károk Zalában

Villám csapott egy lakóházba Becsehelyen, több zalai településen pedig fákat döntött ki, ágakat szakított le a hajnali vihar - tájékoztatta a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyelete vasárnap az MTI-t.

A becsehelyi lakóházhoz azért hívták a tűzoltókat, mert a villámcsapás miatt kiégtek a vezetékek a falakból.

Elsősorban Lenti és Keszthely térségében volt olyan erős a szél, hogy fákat döntött ki vagy nagyobb faágakat szakított le, de személyi sérülés, nagyobb anyagi kár egyik esetben sem történt.

A zalai tűzoltókat reggelig mintegy féltucatnyi esetben hívták hasonló esetek miatt a két város környékén.

Címlapról ajánljuk
Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.

A csütörtöki Fidesz-tüntetésről is megszólalt Magyar Péter

Sikeres NATO-csúcson képviselhettem hazánkat Ankarában – fogalmazott a miniszterelnök esti Facebook-bejegyzésében. „Megismerkedtem az amerikai elnökkel, Donald Trumppal is, akivel a propaganda hazugságaival ellentétben kezet is fogtunk, sőt gratulált” – szögezte le.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×