Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 25. szombat Márk

Németh: A politikusok követelése teszi felületessé a rendőrség munkáját

Németh Zsolt kriminológus szerint a veszprémi gyilkosság után azért nem szabadultak el az indulatok, mert megfontolt nyilatkozatokat lehetett hallani, a rendőrség pedig azonnal megnevezte a gyanúsítottakat, akik közül kettőt el is fogtak.

Az forgott kockán a veszprémi gyilkosság után, hogy hiszünk-e a rendőröknek, vagy nekünk kell igazságot tenni - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Németh Zsolt kriminológus.

A Rendőrtiszti Főiskola tanára kifejtette: józanon reagáltak Veszprémben a tragédiára, mindez pedig annak volt köszönhető, hogy a veszprémi polgármester, a megtámadott játékosok rokonai és csapattársai megmutatták, bár vannak indulatok, de nem helyénvaló ezeket elengedni.

Jól jött, hogy gyorsan megnevezték a gyanúsítottakat, akik közül kettőt órákon belül elfogtak Ausztriában - tette hozzá Németh Zsolt.

A kriminológus szerint a rendőrök akkor lesznek eredményesebbek, ha a politikusok nem mindenáron követelnek tőlük gyors eredményeket, mert emiatt válik felületessé a működés. Jobb lenne ezt a rendszert békén hagyni, és nem tenni választási ígéretté azt, hogy közbiztonságot teremtenek - hangsúlyozta a Rendőrtiszti Főiskola tanára.

Hanganyag: Hlavay Richárd

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Rám most nem a parlamentben van szükségünk” – Orbán Viktor visszaadja a mandátumát

„Rám most nem a parlamentben van szükségünk” – Orbán Viktor visszaadja a mandátumát

Gyökeresen átalakul a Fidesz parlamenti frakciója, hétfőn alakul meg az új, vezetője Gulyás Gergely lesz – közölte Orbán Viktor, aki visszaadja mandátumát is. „Rám most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükségünk” – hangsúlyozta.

Így reagált Orbán Anita, hogy ő lesz Magyar Péter helyettese is

Óriási megtiszteltetés és hatalmas felelősség számomra, hogy külügyminiszteri feladataim mellett a Tisza-kormány miniszterelnök-helyetteseként is szolgálhatom Magyarországot – írta Orbán Anita a közösségi oldalán, miután Magyar Péter bejelentette helyettesét.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×