Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 25. szombat Márk

Orbán: Nincs szó cigánybűnözésről, csak cigány bűnözőkről

Orbán Viktorral találkozott szerdán Sólyom László köztársasági elnök a Sándor-palotában. Az egyeztetésen a Fidesz elnöke azt mondta: súlyosbítja a bajt, ha nem mondják ki, hogy a cigány származású bűnelkövetők száma napról napra növekszik.

A büntetési tételek súlyosbításával, gyorsabb büntetőeljárásokkal, határozottabb törvényalkotással, valamint a cigányok foglalkoztatásának bővítésével elejét lehetne venni a roma származásúak által elkövetett bűnözési hullámnak - jelentette ki a Fidesz elnöke, miután a Sándor palotában találkozott az államfővel.

Orbán Viktor elmondta: a társadalom frusztrált, ezen pedig enyhítene, ha mindenki egyértelműen beszélne.

Világossá kell tenni, hogy a közbiztonság esetében a cigány származású súlyos bűncselekményeket elkövetők aránya napról napra érzékelhető mértékben növekszik. Aki erről nem beszél, becsukja a szemét, az súlyosbítja a bajt. A közbiztonsághoz sem lehet azzal a hozzáállással viszonyulni, ahogy ma ezt a kormány teszi, amely az áldozatok cigány származására, bőrszínére hivatkozva állandóan az elkövetőket mentegeti, ahelyett, hogy a kézre kerítésükről gondoskodna - magyarázta a Fidesz elnöke.

Orbán Viktor hangsúlyozta: nincs szó cigánybűnözésről, csak cigány bűnözőkről, de a Fidesz elnöke szerint a kabinet nem tudja biztosítani a mindenkit megillető védelem jogát, ezért hever a közbiztonság is romokban.

A Fidesz elnöke közel másfél órán keresztül tárgyalt az államfővel, elsősorban a kormány válságkezelő intézkedéseiről.

Szerintem a kormány nem érti a válság lényegét, ezért képtelen a válság sikeres kezelésével kecsegtető programot kidolgozni. A kormányzati logikában továbbra is az országválság, és a költségvetés válságának képe van a fókuszban, holott a válság középpontjában a vállalkozások és a háztartások állnak - mondta a politikus.

Orbán Viktor szerint a kormány eddig kudarcot kudarcra halmozott, és a politikus nem is lát olyan előterjesztést, ami ezen változtatna.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Választás 2026: Itt vannak a Tisza-kormány leendő miniszterei

Választás 2026: Itt vannak a Tisza-kormány leendő miniszterei

Pénteken újabb nevek derültek ki a leendő Tisza-kormány miniszterei közül, Magyar Péter bejelentette a gyermek- és oktatási miniszter, a közlekedési és beruházási miniszter, és az esélyegyenlőségért is felelős Szociális és Családügyi Minisztérium vezetőjét is, ezzel már 12 miniszter neve ismert a 16 fős leendő kabinetből. Magyar Péter azt is bejelentette, hogy a fennmaradó négy miniszteri hely várományosait jövő héten ismerhetjük meg. Cikkünk folyamatosan frissül a szombati közéleti hírekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×