Infostart.hu
eur:
385.92
usd:
331.79
bux:
0
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Õrizetbe vették Erzsébetváros szocialista polgármesterét

Õrizetbe vették kedden Hunvald Györgyöt, Erzsébetváros MSZP-s polgármesterét a Központi Nyomozó Főügyészség - értesült a Magyar Nemzet Online. Az ügyészség az InfoRádiónak a hírt megerősítette.

Keresztes Imre főügyész a Magyar Nemzet Online-nak azt mondta: a polgármester kihallgatása ezekben az órákban is tart. Hunvald Györgyöt
bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy kárt okozó bűncselekmények - többek között csalás, csalás kísérlete, hivatalos személy általi vesztegetés, illetve magánokirat-hamisítás - bűnsegédként való elkövetésével gyanúsítják.

Korábban már előzetes letartóztatásba helyezték Gál Györgyöt, a kerületi SZDSZ frakcióvezetőjét és a szintén szabad demokrata helyi képviselőt, Kardos Pétert, a pénzügyi bizottság elnökét. A nyomozás adatai alapján a gyanúsítottak összesen mintegy 800 millió forint kárt okoztak a kerületi önkormányzatnak, valamint további 1,6 milliárd forint kár okozását kísérelték meg.

Az erzsébetvárosi képviselőtestület szerdán tárgyalta volna az ingatlaneladásokat vizsgáló jelentést. Az Index információi szerint a dokumentum azt mutatta ki, hogy az ügyészség által gyanúsnak talált ügyletek teljesen rendben voltak.
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×