Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 23. szombat Dezső

Néhány napra beköszönt a tavasz

A következő napokban enyhe, tavaszias időre számíthatunk, jelentős mennyiségű csapadékkal - mondta az InfoRádió által megkérdezett meteorológus. Nadrai Attila hozzátette: szerda estig a főváros környékén a csapadék mennyisége a 10 millimétert is elérheti, a hőmérséklet pedig napközben 10 Celsius-fok körül lesz.

Kedden és szerdán folytatódik a borult, esős idő, míg csütörtökön és pénteken már felszakadozik a felhőzet és előbukkan a nap - tájékoztatta az InfoRádiót az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa.

A hétvégén újra több lesz a felhő és elered az eső, viszont jelentős enyhülés kezdődik: csütörtöktől akár 13-14 Celsius-fok is lehet a déli országrészben, míg a fővárosban 10 fok körül alakul majd a hőmérséklet - mondta Nadrai Attila.

A nedves levegő több hullámban érkezik majd, délnyugat felől; a csapadék mennyisége Budapesten a 10 millimétert is elérheti szerda estig - fűzte hozzá a meteorológus.

Bár a következő napokban tavaszias időjárás várható, a jövő héttől ismét hidegebb léghullámok érik el Magyarországot, 5 Celsius-fokig esik vissza a csúcshőmérséklet. Hogy visszatér-e a kemény tél, azt Nadrai Attila egyelőre nem tudta megmondani.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

A Margitszigeti Színház idén is változatos műsorral várja a nézőket a nyári szezonban. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Bán Teodóra ügyvezető igazgató elmondta, a közös állami-önkormányzati vezetés ennek az intézménynek megfelelő, de még azoknak is, akik kizárólag fővárosi fenntartásban működnek.

Üzemi baleset Tiszaújvárosban – kétgyermekes családapa halt meg

Eloltották a robbanás utáni tüzet a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy kétgyermekes családapa halt meg, ketten súlyosan, heten könnyen megsérültek. Veszélyes anyag nem került a levegőbe – hangzott el a helyszíni sajtótájékoztatón. Kapitány István miniszter szerint a balesetnek nincs kihatása az ország üzemanyagellátására, Hernádi Zsolt Mol-vezér szerint a műanyaggyártás sincs veszélyben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
Nő a feszültség Európa keleti határán: Fehéroroszország atomrakétákkal gyakorlatozott - Híreink az orosz-ukrán háborúból szombaton

Nő a feszültség Európa keleti határán: Fehéroroszország atomrakétákkal gyakorlatozott - Híreink az orosz-ukrán háborúból szombaton

Fehéroroszország és Európa között ismét nőtt a feszültség, miután Minszk Oroszországgal közös hadgyakorlaton szimulálta atomrakéták alkalmazását. A lépés Ukrajnában és a NATO-ban is éles reakciókat váltott ki. Aljaxandr Lukasenka a gyakorlatot követően ugyanakkor jelezte, hogy kész lenne tárgyalni Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. Mindeközben egyre több jel utal arra, hogy az ukrán dróngyártás olyan szintre léphetett, amely már komolyabb nyomást gyakorol Oroszországra. Cikkünkben folyamatosan követjük az orosz–ukrán háború legfontosabb fejleményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×