Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Újraválasztották Várszegi Asztrik főapátot

Újabb kilenc évre főapáttá választotta Várszegi Asztrikot a pannonhalmi főapátság konventje. Hortobágyi Cirill főmonostori perjel azt mondta: a 76 rendtárs titkos szavazáson hozta meg döntését.

Várszegi Asztrik 1991-ben kezdte meg főapáti szolgálatát. Az azóta eltelt időszakban egyháztörténeti jelentőségű volt II. János Pál pápa 1996-os látogatása a monostor alapításának 1000-dik évfordulóján. Ugyanabban az évben nyerte el a világörökségi rangot a Szent Benedek nevét viselő bencés főmonostor.

Az évek folyamán megújult az épületegyüttes és környéke. Elkészült az apátsági pincészet is, amely a bencés borászati hagyományokat eleveníti fel. Európai uniós támogatással rövidesen újabb nagy értékű fejlesztés kezdődik, a látnivalók kolostorkerttel, levendulalepárló látványműhellyel, gyógynövényes bemutatóházzal bővülnek. A beruházás 2010 őszére készül el.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×