Infostart.hu
eur:
385.38
usd:
330.92
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

PDSZ: összeomolhat a közoktatás a jövő évi költségvetés miatt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint összeomolhat a közoktatás mint közszolgáltatás, ha a jövő évi költségvetésben beterjesztett normatívacsökkenés megvalósul - közölte Kerpen Gábor elnök.

Az érdekvédő azt mondta, már nem csak veszélyben van a közoktatás minősége a korábbi forráskivonások miatt, hanem összeomolhat a közoktatás, mint közszolgáltatás garantált minőségi ellátása. Kerpen Gábor ezért kedden levélben fordult a társszakszervezetekhez, együttes fellépést kérve tőlük.

A PDSZ elnöke a költségvetési törvény legutolsó változatát "elképesztőnek" nevezte. A normatívák jelentős része reálértéken 8-9 százalékkal csökkenhet, ami elfogadhatatlan.

Ennek következményeként szerinte az osztálylétszámok újabb növelése, az osztályok összevonása, intézmények bezárása prognosztizálható és feltehetően a közoktatás dolgozóinak létszáma sem maradna meg a jelenlegi szinten.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×