Infostart.hu
eur:
384.78
usd:
334.25
bux:
0
2026. április 6. hétfő Bíborka, Vilmos

Elvonulóban van a vihar Magyarország területéről

Elvonulóban van a vihar. Magyarország területén kedden az esti órákban előreláthatóan már csak Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lesz érvényben a legintenzívebb vihart előrejelző vörös jelzés. Szerdán délelőtt naposabb lesz az idő, de délután újra heves esőzésekre lehet számítani az ország középső és déli felében.

Elvonulóban van a vihar Magyarország területéről, kedden az esti órákban előreláthatóan már csak Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lesz érvényben a legintenzívebb vihart előrejelző vörös jelzés - mondta Csonka Tamás, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-nek.

Kevésbé heves esőzések várhatók még a nap végén Heves, Nógrád és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében - tette hozzá.

Az elmúlt 24 órában a legtöbb csapadék a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Pátyodon (42,5 mm), a Bács-Kiskun megyei Soltvadkerten (36,5 mm) és a baranyai Sellyén (32 mm) esett a jelenlegi adatok alapján. A Bács-Kiskun megyei Gátér községben tornádó kíséretében 2-3 centiméteres jég hullott.

Csonka Tamás elmondta: a kora délutáni óráktól kezdve jellemzően az ország déli és középső részén voltak heves esőzések annak következtében, hogy egy hullámzó frontrendszer maga előtt tolta a meleg nedves levegőt, amely a magasba szállva és lehűlve rövid idő alatt nagy mennyiségű esőt produkált. Az esti órákban déli irányból további frontátvonulások várhatók, amelyek következtében az éjjel első felében viharok, zivatarok alakulnak ki.

Szerdán délelőtt naposabb lesz az idő, de délután újra heves esőzésekre lehet számítani az ország középső és déli felében, ám ezek korántsem lesznek olyan intenzívek, mint a keddi nap folyamán - közölte a meteorológus.

Címlapról ajánljuk

Védelmi Tanács: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat gázvezeték magyarországi szakaszát

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint „terrortámadást készítettek elő a Török Áramlat vezetékkel szemben”. A Védelmi Tanács vasárnapi ülésén Orbán Viktor miniszterelnök elrendelte, hogy a Török Áramlat magyarországi szakaszát katonai védelem alá kell helyezni a szerb határtól a szlovák határig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Hiába könyörögnek a nyugati hatalmak, Ukrajna az éjjel újabb pusztító csapást mért Oroszországra - Percről percre az ukrajnai háborúról vasárnap

Hiába könyörögnek a nyugati hatalmak, Ukrajna az éjjel újabb pusztító csapást mért Oroszországra - Percről percre az ukrajnai háborúról vasárnap

Az ukrajnai háború a húsvéti ünnepek idején sem csillapodik: hajnalban újabb orosz drón- és rakétacsapások érték Odesszát, amelyek több halálos áldozatot követeltek. Válaszul Ukrajna az orosz bevételek szempontjából kulcsfontosságú Lukoil-olajfinomítókat vette célba, annak ellenére, hogy nem megerősített információk szerint több nyugati nagyhatalom – köztük az Egyesült Államok – arra kérte Kijevet, hogy a Hormuzi-szoros körüli energiaválság miatt függessze fel az orosz energetikai infrastruktúrát célzó támadásokat. Tudósításunk az ukrajnai háború legfrissebb fejleményeiről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×