Infostart.hu
eur:
377.57
usd:
318.87
bux:
124389.48
2026. február 17. kedd Donát

Az éjszakai vihar megdolgoztatta a tűzoltókat

Hetven riasztást kaptak a tűzoltók a vasárnap éjszakai vihar miatt, az erős szél főként az ország északi és keleti régiójában okozott károkat - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője. A szabadtéri tűzesetek száma is magas volt az elmúlt hétvégén.

Hetven riasztást kaptak a tűzoltók a vasárnap éjszakai vihar miatt, az erős szél az ország északi és keleti régiójában okozott károkat - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyékből érkezett a legtöbb hívás; jórészt fakidőlések és villámcsapások miatt kértek segítséget az emberek. Személyi sérülés szerencsére nem történt - mondta el Dobson Tibor.

A katasztrófavédelem szóvivője közölte azt is, péntek délutántól hétfő reggelig közel félezer riasztást kaptak a tűzoltóságok országszerte. Minden második hívás szabadtéri tűz miatt érkezett, de sok dolga volt a tűzoltóknak a közlekedési balesetek miatti műszaki mentéseknél is.

Az utakon négyen haltak meg. Legutóbb hétfő hajnalban Debrecen belvárosában ütközött össze egy személygépkocsi és egy teherautó, ebben a balesetben egy személy vesztette életét.

Dobson Tibor elmondta, tovább folytatják a kutatást a Tiszában, ahol vasárnap egy 13 és egy 15 éves lányt sodort magával a víz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hidasi Judit: a kétharmados többséggel jelentős haderőfejlesztésbe kezdhet a japán kormány

Hidasi Judit: a kétharmados többséggel jelentős haderőfejlesztésbe kezdhet a japán kormány

Japánban a gazdaság zsugorodásának megállításán kívül kritikus demográfiai folyamatokat is meg kell változtatnia az új miniszterelnöknek, Takaicsi Szanaénak. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Hidasi Judit japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája elmondta, az is kérdés, mit üzen, hogy Donald Trump amerikai elnök előbb találkozik a japán vezetővel, mint hogy Kínába utazna.

Orbán Viktor: olyan frakciónk lesz, amely képes az egész nemzetet képviselni – itt a Fidesz országos listája

Tudjuk, kik vagyunk mi és kik az ellenfeleink. Azt is tudjuk, hogy aláírtak egy titkos paktumot a Müncheni Biztonsági Konferencián, ennek a tartalmát is ismerjük – mondta a Fidesz országos listájának bemutatóján a miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Rejtélyes válságba került hazánk gazdasági példaképe, de ezzel épp a magyarok nyerhetik a legtöbbet

Rejtélyes válságba került hazánk gazdasági példaképe, de ezzel épp a magyarok nyerhetik a legtöbbet

Egy hosszú és sikeres időszak után az elmúlt években mély strukturális válságba került nyugati szomszédunk, Ausztria. Ahogy az alpesi ország korábbi sikereit, úgy mostani kudarcának "receptjét" sem tudják megfejteni az elemzők, egyértelmű jelek helyett ugyanis csak apró nyomokat találhatunk a legtöbb szektorban. Szomszédunk problémái ugyanakkor mélyen gyökereznek, hiszen a hagyományos húzóágazatok, a munkaerőpiac és a költségvetés egyaránt recseg-ropog, miközben az elmúlt évek inflációs sokkja fejlett országokban szintén ritkán látott válságot okozott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×