Infostart.hu
eur:
354.33
usd:
310.8
bux:
138725.28
2026. június 23. kedd Zoltán

100 tagú kínai küldöttség érkezik Budapestre - tüntetések is lesznek

Száztagú kínai delegáció tárgyal csütörtökön és pénteken Budapesten. A Tibetet Segítő Társaság tüntetéseket jelentett be a látogatáshoz időzítve.

Száztagú kínai delegáció tárgyal csütörtökön és pénteken Budapesten, a küldöttséget Csia Csing-lin (Jia Qinglin), a Népi Politikai Tanácskozó Testülete Országos Állandó Bizottságának elnöke vezeti - tájékoztatta az Országgyűlés sajtószolgálata kedden az MTI-t. A Tibetet Segítő Társaság tüntetéseket jelentett be a látogatás kapcsán.

Az egykori pekingi polgármester csütörtökön találkozik Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel és Szili Katalin házelnökkel, pénteken pedig tárgyal Medgyessy Péter volt kormányfővel. A kínai delegáció üzleti fórumon is részt vesz - tájékoztatta az Országgyűlés sajtófőnöke az MTI-t.

Hendrey Tibor, a Tibetet Segítő Társaság vezetője a távirati irodának elmondta: a kínai küldöttség magyarországi látogatásán tüntetéseket szerveznek szerdától szombatig. Az egésznapos demonstrációkkal a tibeti emberi jogi helyzetre szeretnék felhívni a figyelmet. A társaság tüntet majd az Országháznál és a delegáció szálláshelyén - tette hozzá.

A szervezet demonstrációihoz a tervek szerint csatlakozik az Amnesty International Magyarország - mondta Hendrey Tibor. Hozzátette: információi szerint ellentüntetés is lesz.

Az elmúlt két hónapban rendszeresen tartanak demonstrációkat a világ minden táján a kínai hatóságok tibeti fellépése és a tibeti emberi jogi helyzet miatt. Tibetben március közepén robbantak ki heves tüntetések a kínai megszállás ellen. A kínai hatóságok elfojtották a demonstrációkat.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Döntött a parlamenti sürgős tárgyalások és kivételes eljárások számának átmeneti emeléséről az Országgyűlés kedden. A képviselők döntöttek a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról is. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, és a védett üzemanyagárat is eltörölték

Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, és a védett üzemanyagárat is eltörölték

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×