Infostart.hu
eur:
385.68
usd:
331.63
bux:
0
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Gyurcsány-beszéd: itt a pisztoly, hol a pisztoly?!

Műanyag fegyvert fogott a beszédét mondó kormányfőre egy férfi az MSZP majálisán a Városligetben. A férfit civil ruhás rendőrök azonnal elvezették. A miniszterelnök beszéde előtt három fiatalnál hatástalanított géppisztolyt találtak. Gyurcsány Ferenc elmondta: sem őt, sem a magyar baloldalt nem lehet megfélemlíteni.

Ellentmondó hírek érkeztek május elsején azzal kapcsolatban, hogy kik és milyen fegyvereket foglaltak le az MSZP rendezvényén. A kormányszóvivő lefoglalt, hatástalanított géppisztolyról beszélt, ám a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese nem tudott erről. Unger Pál közölte: összesen két férfit állítottak elő.

Az egyik előállított férfinél gázpisztoly volt, engedélyt azonban nem tudott felmutatni, így a rendőrök a XIV. kerületi kapitányságra vitték. A férfi társaságában három fiatalkorú is volt, akik az igazoltatás után szabadon távozhattak - mondta a BRFK sajtóügyeletese.

Ezek után újra megkérdeztük a kormányszóvivőt, aki az Inforádiónak megerősítette: az MSZP-majálison, a miniszterelnök beszéde előtt három fiatalnál hatástalanított géppisztolyt találtak.

Játékpisztoly is előkerült

Déltájban, a nagyszínpad előtti tömegben civil ruhás rendőrök vették észre egy fegyverszerű tárggyal hadonászó férfit, akit azonnal kiemeltek a tömegből, majd előállítottak; mint kiderült, játékpisztoly volt nála - fűzte hozzá Unger Pál.

Mindkét férfi ellen szabálysértési eljárás indul - jelentette ki a BRFK sajtóügyeletese.

Megzavarták

Gyurcsány Ferenc, aki éppen beszéde elején tartott, az incidens kapcsán azt mondta: a mi dolgunk az, hogy ne ijedjünk meg, akkor sem, hogy ha bántanak bennünket, ne dőljünk be a provokátoroknak. Szavait taps fogadta.

Téved az, aki azt gondolja, hogy bármilyen eszközzel engem, vagy a magyar baloldalt meg lehet félemlíteni - reagált Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az MTI-nek arra, hogy a szocialista városligeti majálison a tömegből műanyag játékfegyvert fogtak rá.

A kormányfő hozzátette: nem látta pontosan, hogy mi történt, de a biztonságáért felelős emberek tették a dolgukat.

Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: nincs kétsége afelől, hogy a helyes utat járják, de hiheti bárki más is, hogy a saját útja jobb.

Soha nem fogok elbújni, páncélautók mélyén politikát csinálni - fogalmazott Gyurcsány Ferenc, hozzáfűze: nem tudnak olyat tenni, ami megakadályozná abban, hogy sétáljon az emberek közt, kocsmába, moziba menjen.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Most az iskolarendszeren keresztül sérülhetnek a magyar érdekek Szlovákiában
tudósítónktól

Most az iskolarendszeren keresztül sérülhetnek a magyar érdekek Szlovákiában

Szlovákiában megkezdődik az általános iskolai hálózat optimalizálása: az oktatási minisztérium március végéig kérdőívet küld minden általános iskolának, amely az átalakítás előkészítését szolgálja. A cél – a tárca szerint – egy fenntarthatóbb iskolarendszer kialakítása a folyamatosan romló demográfiai adatok miatt. A folyamat a szlovákiai magyar tannyelvű iskolákat is érzékenyen érinti, számuk biztosan csökkenni fog.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×