Infostart.hu
eur:
360.93
usd:
312.41
bux:
148297.83
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Kaiser Ede még nem döntötte el, kér-e kártérítést az államtól

Várhatóan jövő héten dönt Kaiser Ede ügyében a perújítás elrendeléséről a győri Fellebbviteli Főügyészség. A férfi ügyében azért van szükség újabb bírósági tárgyalás lefolytatására, mert korábban a móri bankrablás miatt tényleges életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte a bíróság. Tegnap a Fővárosi Főügyészség szóvivője bejelentette: benyújtották a vádiratot W. Róbert ellen, akinek szerepe lehetett a hat évvel ezelőtt történt rablógyilkosságban.

A perújítási nyomozást már több mint egy éve elrendelték, és elég sajátosan zajlott le - mondta az InfoRádiónak Dezső Antal. Kaiser Ede védője hozzátette: bíróság előtt fogják újratárgyalni az ügyet, és hivatalosan is felmentik majd védencét a móri vádak alól.

Az ügyvéd csak azt nem érti, miért kellett erre egy évet várni. Ezt ugyanis már akkor meg lehetett volna tenni.

Kaiser Ede nem csupán a móri, hanem más fegyveres rablások miatt is kapott tényleges életfogytiglant. A felülvizsgálat eredményeként az ügyvéd határozott idejű szabadságvesztés kiszabására számít, de a büntetést években nem akarta megbecsülni.

A védő szerint egyelőre még nem döntöttek arról, hogy kérnek-e kártérítést az államtól - erről csak akkor határoznak, ha Kaiser Edét jogerősen felmentik a móri vádak alól. "Ilyen helyzetben természetesen több millió forintról lehet szó" - tette hozzá Dezső Antal.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés
Rendkívüli hír

Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés

Az alkotmányozás idejére hivatalba lépő köztársasági elnök személyéről, a jelölt(ek)ről egyelőre semmi hír, egyelőre egy napirendi kiegészítési javaslat került fel a parlament honlapjára. A Tisza Párt közölte: a frakció kezdeményezte, hogy a jövő heti plenáris ülésen az Országgyűlés döntsön az új köztársasági elnök személyéről, és a napokban tárgyalnak a kérdésről. Magyar Péter kormányfő ma egyébként Baka Andrással, a Legfelsőbb Bíróság korábbi, Fidesz által elmozdított elnökével találkozott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×