Infostart.hu
eur:
363.98
usd:
316.29
bux:
147365.12
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Gyurcsány és a "Nabucco-ügyi utazó nagykövet"

Nabucco-ügyi utazó nagykövetet nevez ki a miniszterelnök - közölte Daróczi Dávid kormányszóvivő, Magyarország ugyanis a Déli Áramlatról szóló megállapodást követően több energiát szeretne fordítani a közös európai projektre.

A magyar miniszterelnök "Nabucco-ügyi utazó nagykövet" kinevezését tervezi - közölte Daróczi Dávid. A kormányszóvivő elmondta: Gyurcsány Ferenc Moszkvában jelezte Vlagyimir Putyin orosz elnöknek, hogy miután a Déli Áramlatról sikerült megállapodniuk, Magyarország több energiát fordít a Nabucco projektre.

Az utazó nagykövet feladata lesz többek közt, hogy összehangolja a hat ország kormányközi megállapodásait - mondta el a szóvivő, aki szerint az orosz elnök azt mondta a magyar miniszterelnöknek, megérti a helyzetet, azt, hogy Magyarországnak az az érdeke, hogy több lábon álljon.

Daróczi Dávid beszámolt arról is, hogy a tervezett negyven perc helyett Gyurcsány Ferenc és Vlagyimir Putyin több mint másfél órán keresztül tárgyalt a megállapodásról, mert az orosz elnök azt szerette volna, ha önálló állami garanciát kapnak a projekt megtérülésére, de ezt a magyar kormányfő elutasította.

A kormányszóvivő elmondása szerint Gyurcsány Ferenc azzal érvelt, hogy csak a projektben részt vevő két vállalat állapodhat meg egymással bármilyen garanciáról, amit az orosz elnök végül elfogadott.

Címlapról ajánljuk
Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Már csak egy turbinája üzemel, és hamarosan teljesen leállhat a paksi atomerőmű. Perger András, az Energiaklub energiaprogram-vezetője az InfoRádióban elmondta: az, hogy az emberek kevesebb áramot és vizet használtak az elmúlt napokban, segített a helyzeten, de még nem szabad fellélegeznünk.

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet spórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×