Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 26. vasárnap Ervin

"Az elmúlt hat évben szinte semmi előrelépés nem történt"

Nem jelöli újra a Legfelsőbb Bíróság elnökévé Lomnici Zoltánt a köztársasági elnök. Fleck Zoltán jogszociológus egyetért az államfő döntésével.

Sólyom László két héttel ezelőtt találkozott a Legfelsőbb Bíróság elnökével, és ezen a megbeszélésen közölte vele döntését.

A döntésről Fleck Zoltán jogszociológus az InfoRádióban azt mondta:
a bíróságnak egy új vezetőre van szüksége, az utóbbi években ugyanis sok feszültség volt a szervezeten belül.

A szakember kifejtette: a szervezeti felépítés is megérett a változásra, és változtatni kellene a bíróság tevékenységét szabályozó törvényen is.

Ezekben az ügyekben az elmúlt hat évben szinte semmi előrelépés nem történt - tette hozzá Fleck Zoltán, aki arra a kérdésre nem tudott válaszolni, hogy vajon ki követheti Lomnici Zoltánt a Legfelsőbb Bíróság élén.

A Legfelsőbb Bíróság elnökének hatéves megbizatása idén júniusban jár le, Sólyom Lászlónak addig kell valakit jelölnie a posztra. A jelöltről az Országgyűlés dönt, megválasztásához a képviselők kétharmadának egyetértése szükséges. Az államfő nem egyeztet jelöltjéről a pártokkal.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Nagy gondok vannak az Audinál, drasztikus lépésekre szánta el magát a cég

Nagy gondok vannak az Audinál, drasztikus lépésekre szánta el magát a cég

Nehéz helyzetbe került az Audi a világ legnagyobb autópiacán, Kínában, ahol a német prémiumgyártó korábban évtizedeken át az egyik legerősebb külföldi márkának számított. A vállalat sorozatban a harmadik évét zárhatja csökkenő kínai eladásokkal, miközben olyan helyi szereplők erősödtek meg látványosan, mint a BYD, a Geely, vagy éppen a telefonjairól ismert Xiaomi. Az Audi problémái jól mutatják, mekkorát fordult a világ a kínai autópiacon, ahol a német gyártók korábbi technológiai fölénye szép lassan elkezdett eltűnni. Még a héten bemutatott új AUDI E7X SUV is a helyi partnerek technológiáját használja, ami jelentős irányváltás egy olyan márka számára, amelynek identitása hosszú éveken át a német mérnöki tudásra épült.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×