Infostart.hu
eur:
386.39
usd:
333.65
bux:
124235.55
2026. március 25. szerda Irén, Írisz

A rektorok megtartanák a tandíjat

A Magyar Rektori Konferencia javaslata szerint 2010-től megszűnne a költségtérítéses képzés a felsőoktatási intézményekben, tandíjat pedig a teljesítményük alapján fizetnének a diákok.

Molnár Károly az InfoRádióban elmondta: a legjobb tanulóknak nem kerülne pénzbe az oktatás, a legrosszabbak pedig maximum annyit fizetnének, mint most a költségtérítéses képzésre járók.

Hozzátette: a sorrendet az első év után állapítanák meg a diákok között, majd a teljesítményt minden évben újraértékelnék, így a tanulók évente változó eredményük alapján fizetnének.

Molnár Károly hangsúlyozta: a Magyar Rektori Konferencia konkrét javaslatát április végére dolgozza ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egyiptom futballkirálya távozik – de ki jön helyette?

Egyiptom futballkirálya távozik – de ki jön helyette?

Mohamed Szalah keddi bejelentése, mely szerint az idény végén távozik a Liverpooltól – ahogyan ő is fogalmazott – egy korszak lezárásának a kezdetét jelenti. Nem „csak” az ő pályafutásában, de túlzás nélkül állítható: a Liverpool FC történetében.

Dúró Dóra az Arénában: kitörési pont lehet az Öböl-országokkal való gazdasági kapcsolat

A választásig hátralévő időszakra beszélgetéssorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait az általános belpolitikai kérdések mellett gazdasági elképzeléseikről és külpolitikai megfontolásaikról is kérdezze. A Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a DK elfogadta a meghívást, a Tisza nem kívánt élni a lehetőséggel. Dúró Dóra, a Mi Hazánk képviselője, képviselőjelöltje a Mi Hazánk álláspontját ismertette.
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×