Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

VOSZ: a sztrájk "a legnagyobb bűn a magyar szakszervezeti mozgalom ellen"

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége elítéli a vasutasok sztrájkját. A szervezet főtitkára szerint a szakszervezetek és az érdekegyeztetés hitelét rontja Gaskó István azzal, hogy bár ő is aláírta az ez évi béremelésről szóló megállapodást, mégis ennél jóval többet követel.

A mostani vasutassztrájk nem fér össze a hazai jogszabályok szellemével, és jogalapja sincs - mondta az InfoRádiónak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) főtitkára.

Dávid Ferenc kifejtette: a rosszul szervezett, kaotikus, jogilag nem megalapozott sztrájkkal az ország gazdaságát veszélyeztetik, valamint súlyosan sértik a vállalkozások, munkáltatók és munkavállalók érdekeit.

A VOSZ főtitkára kiemelte, hogy az Országos Érdekegyeztető Tanács keretei között 2007. december 21-napján a kormány és a szociális partnerek, köztük a Vasutas Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSZSZ) tagjait is tömörítő Liga Szakszervezetek, 5-7,5 százalékos, a 2008. évre érvényes keresetnövelési értékben állapodtak meg, és a bérmegállapodást a Liga Szakszervetek képviselője is aláírta. A folyamatban levő vasutassztrájk során a VDSZSZ és a Liga Szakszervezetek közös elnöke ennél csaknem 10 százalékkal magasabb bért követel, ami a decemberi OÉT megállapodás felrúgásával egyenértékű - hangsúlyozta.

Dávid Ferenc hozzátette: a nyáron és az ősszel fontos kérdésekről kell tárgyalni, például az adótörvényekről és a bérfejlesztésről, de ezek után felvetődik, hogy van-e értelme olyan partnerekkel tárgyalni, amelyek a megállapodásokat nem tartják be.

A vasutassztrájkkal az érdekegyeztetés intézményét, a kialakult gyakorlatot veszélyeztetik - közölte a főtitkár.

Dávid Ferenc hangsúlyozta, hogy ez a sztrájk a legnagyobb bűn a magyar szakszervezeti mozgalom ellen, amit most tesznek, azt hosszú távon nem tudják majd magukról lemosni.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

Uruguay két döntetlen után elveszítette a harmadik, a spanyolok elleni mérkőzését a labdarúgó-világbajnokságon, s ezzel – a korábbi világbajnokok közül egyedüliként – kiesett a csoportszakasz végén. A kapott gólnál nagyot hibázó veterán kapus, a 41. évében járó, Fernando Muslera nem ment ki a második félidőre, Sergio Rochet váltotta.

Ennyi mindent jelent a mostani harmadfokú hőségriasztás – részletek

Szombattól harmadfokúra emelte a hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, a hőhullám egy szintén rendkívül meleg időszakot folytat, a tartós hőség komoly egészségügyi kockázatot jelent az idősek, a kisgyermekek, a várandósok, a krónikus betegek, valamint a szabadban dolgozók számára – közölte kormány a kormany.hu oldalon szombaton délelőtt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×