Infostart.hu
eur:
353.72
usd:
310.53
bux:
139790.13
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Január 16-án hirdetnek eredményt a Kormányzati Negyed ügyében

A kormányzati negyedre kiírt versenypárbeszédes közbeszerzési eljárás eredményhirdetése 2008. január 16-án lesz - közölte a Kincstári Vagyonkezelési Igazgatóság.

Január 16-án hirdetnek eredményt a kormányzati negyedre kiírt versenypárbeszédes közbeszerzési eljárásban - közölte a Kincstári Vagyonkezelési Igazgatóság koordinációs irodája.

A csütörtöki beadási határidőig a KÉSZ Közép-Európai Építő kft. és az Europolis Real Estate Management kft. konzorciuma tett ajánlatot a kormányzati épületegyüttes felépítésére és 25 éven át tartó üzemeltetésére kiírt pályázatra.

A korábbi információk szerint a negyed 2009 végére épülne meg a kormány 2007. május 11-ei határozata alapján a Podmaniczky utca és a Váci út közötti 30 hektáros területen.

Láng Balázs, a projekt kommunikációs igazgatója korábban elmondta: a beruházás az idei értéken számított maximális összege 142 és fél milliárd forint lehet. Az összeg magában foglalja az építés, a 25 éves üzemeltetés és karbantartás költségét is.

A Pólus Holding december 21-én jelentette be, hogy nem írja alá a kormányzati negyedhez kapcsolódó városrendezési szerződést, mert a főváros az utolsó pillanatban a kialkudott 8 milliárd forintos közlekedésfejlesztési hozzájárulás mellett további 12 milliárd forintot követel. A főváros szerint a cég kész helyzet elé állította a többi szerződő felet.

Korábban a főpolgármester közölte: a főváros támogatja a kormányzati negyed megépítését, de feltételeik vannak. Demszky Gábor hozzátette: a beruházó által készített településrendezési szerződésben nem a korábbi megállapodásban rögzítettek szerepelnek, ezért az a főváros számára nem elfogadható.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×