Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Jó minőségű, bár drága az idén a karácsonyfa

Idén később veszik meg az emberek a karácsonyfát, mint tavaly; a fenyőfapiacok csak néhány napja élénkültek meg - tudta meg az InfoRádió a Magyar Kertészeti Árudák Egyesületének elnökétől. Szabó Fruzsina elmondta, hogy a fenyőfák drágábbak, mint a múlt évben, a két méternél magasabb dániai nordmann fenyő pedig hiánycikk lett.

Attól, hogy drágább lett a fenyő, mindenki meg fogja venni a családi karácsonyfát, legföljebb kisebbet a szokásosnál - mondta az InfoRádiónak a Magyar Kertészeti Árudák Egyesületének elnöke.

Szabó Fruzsina hozzátette, hogy az idén nagyon jó minőségűek a fák, mert jó volt az időjárás, nem volt olyan meleg, mint tavaly, és elegendő volt a csapadék is.

Az idén is a nordmann fenyő a sláger, mivel azonban ez nyolcvan százalékban Dániából érkezik, ott viszont néhány évig a szokásosnál kevesebbet ültettek belőle, a 2-2,5 méteresnél nagyobb fa hiánycikk, s ami van, azt nagyon drágán adják.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×