Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 23. szombat Dezső

Megnevezte jelöltjeit Sólyom László - a nap legfontosabb hírei

Adatvédelmi biztosnak a posztot jelenleg is betöltő Péterfalvi Attilát, a jövő nemzedékek ombudsmanjának pedig Nagy Boldizsár nemzetközi jogászt jelöli az államfő. Sólyom László a Sándor-palotában tájékoztatta döntéséről a parlamenti pártok képviselőit.

Az államfő óriási kihívásnak és lehetőségnek nevezte az új nemzedékek ombudsmani posztjának létrehozását. Sólyom László hangsúlyozta: ezért jelölte a posztra Nagy Boldizsárt, aki elkötelezett a környezetvédelem iránt. Péterfalvi Attila jelenlegi mandátuma december 13-án jár le, a jövő nemzedékek ombudsmanjáról szóló törvénymódosítást pedig a múlt héten szavazta meg az Országgyűlés. A parlamenti frakciók jelezték: egy héten belül alakítják ki álláspontjukat a jelöltekről, ugyanakkor ismét nehezményezték, hogy az államfő nem egyeztetett velük az ombudsmanok személyéről.

8,8 milliárd forint négy egészségügyi programra

A következő 3 évben 8,8 milliárd forint európai uniós pénz jut 4 kiemelt egészségügyi programra - jelentette be az egészségügyi miniszter. Horváth Ágnes a kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a pénzből felújítják a fővárosi Szent Imre és az Uzsoki utcai kórházat, mentésirányítási központot hoznak létre és egységes egészségügyi humánerőforrás-nyilvántartást alakítanak ki. Hozzátette: a beruházásoknak 2010-ig kell elkészülniük. A Fidesz szerint a kormány kommunikációs offenzívával próbálja elhitetni, hogy a reformnak haszna van, de valójában csak az átalakítások negatív hatásai láthatók.

Varga Mihály: Adósságspirálban a lakosság

A Fidesz alelnöke szerint adósságspirálba kerül a lakosság, az ország helyzetének romlásával egyre többen a megélhetésre vesznek fel hitelt. Varga Mihály Komáromban azt mondta: az adatokból az látszik, hogy hitelességi, bizalmi és szociális válság várható a 2008-as költségvetés nyomán. A Fidesz alelnöke a társadalom lassú lecsúszását jósolta.

AB: Újabb mulasztásos alkotmánysértés

Újabb mulasztásos alkotmánysértést állapított meg az Alkotmánybíróság a népszavazási törvényben - közölte a testület elnöke. Bihari Mihály azt mondta: az Országgyűlés nem szabályozta, hogy az egymással versengő, különböző időpontban benyújtott népszavazási kérdések hogyan viszonyulnak egymáshoz.

Összeszámolták a népszavazási aláírásokat

Összeszámolták a Fidesz három népszavazási kezdeményezésében összegyűjtött aláírásokat. Szigeti Péter, az Országos Választási Bizottság elnöke elmondta: már megkapták a vizitdíj, a tandíj és a kórházi napidíj kérdésében az ellenőrzés-hitelesítésről készült jelentést. Az OVB várhatóan holnap ül össze.

Beperelte a MOL-t az OMV

Pert indított a MOL ellen az OMV; az osztrák olajipari cég szerint a magyar vállalat alapszabálya három ponton is jogszabályba ütközik. Az OMV közleménye szerint az ügyben továbbra is keresik a párbeszéd lehetőségét a MOL-lal, de ha ez nem sikerül, akkor készek rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezni a magyar cég igazgatóságánál. A MOL közölte: az OMV szeptemberi szándéknyilatkozata óta nem változtak a körülmények, és továbbra sem lát üzleti racionalitást a két vállalat egyesülésében.

Két pályázó a Fradira

Két pályázó fizette be a 400 millió forint ajánlati biztosítékot a Fradi-pálya néven ismert ingatlanok értékesítésére kiírt nyilvános pályázatban - közölte a Kincstári Vagyoni Igazgatóság. A 100% Fradi című hetilap szerint a Kevin McCabe fémjelezte üzleti csoport és egy lengyel cég tette le az ajánlattételi biztosítékot.

Ösztöndíj végzős jogászhallgatóknak

Ösztöndíj létrehozását kezdeményezte egy budapesti tanácskozáson a kisebbségi ombudsman olyan végzős jogászhallgatóknak, akik a közigazgatásban kívánnak dolgozni. Kállai Ernő elmondta: kevés az olyan jogvégzett ember, aki kisebbségi jogban is járatos. Ezért az ombudsmani hivatal a közigazgatási hivatalok segítségével egy anyagi, szakmai és erkölcsi támogatást nyújtó rendszer kiépítését tervezi.

Címlapról ajánljuk
Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

Mi lesz a Margitszigeti Színházzal? – Bán Teodóra az Arénában

A Margitszigeti Színház idén is változatos műsorral várja a nézőket a nyári szezonban. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Bán Teodóra ügyvezető igazgató elmondta, a közös állami-önkormányzati vezetés ennek az intézménynek megfelelő, de még azoknak is, akik kizárólag fővárosi fenntartásban működnek.

Üzemi baleset Tiszaújvárosban – kétgyermekes családapa halt meg

Eloltották a robbanás utáni tüzet a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy kétgyermekes családapa halt meg, ketten súlyosan, heten könnyen megsérültek. Veszélyes anyag nem került a levegőbe – hangzott el a helyszíni sajtótájékoztatón. Kapitány István miniszter szerint a balesetnek nincs kihatása az ország üzemanyagellátására, Hernádi Zsolt Mol-vezér szerint a műanyaggyártás sincs veszélyben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
Nő a feszültség Európa keleti határán: Fehéroroszország atomrakétákkal gyakorlatozott - Híreink az orosz-ukrán háborúból szombaton

Nő a feszültség Európa keleti határán: Fehéroroszország atomrakétákkal gyakorlatozott - Híreink az orosz-ukrán háborúból szombaton

Fehéroroszország és Európa között ismét nőtt a feszültség, miután Minszk Oroszországgal közös hadgyakorlaton szimulálta atomrakéták alkalmazását. A lépés Ukrajnában és a NATO-ban is éles reakciókat váltott ki. Aljaxandr Lukasenka a gyakorlatot követően ugyanakkor jelezte, hogy kész lenne tárgyalni Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. Mindeközben egyre több jel utal arra, hogy az ukrán dróngyártás olyan szintre léphetett, amely már komolyabb nyomást gyakorol Oroszországra. Cikkünkben folyamatosan követjük az orosz–ukrán háború legfontosabb fejleményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×