Infostart.hu
eur:
385.23
usd:
328.61
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Lendvai: "Mai tudásunk szerint lesz vizitdíj és kórházi napidíj"

Az MSZP parlamenti frakcióvezetője szerint minden bizonnyal jövőre is lesz vizitdíj és kórházi napidíj. Az ennek eltörlését kezdeményező Tóth Károly képviselőjük pedig valószínűleg visszavonja egyéni javaslatát. Lendvai Ildikó az InfoRádiónak azt mondta: a szocialisták egységes csomagban szereplő módosításai a fejkvótával, a menedzsmentjogok pontosításával és területi jogok kiegyenlítését célzó finanszírozási kérdésekről szólnak.

Megszüntetné 2008. január 1-jétől a vizitdíjat és a kórházi napidíjat egy szocialista módosító indítvány, amelyet Tóth Károly nyújtott be az egészségbiztosítási előterjesztéshez.

"Mai tudásunk szerint lesz vizitdíj és kórházi napidíj, ez ugyanis nem a szocialista frakció, hanem egyik képviselőnk módosító indítványa" - reagált az InfoRádióban Tóth Károly kezdeményezésére az MSZP képviselőcsoportjának vezetője.

Lendvai Ildikó szerint Tóth Károly ugyan jelezte, hogy bead egy ilyen módosító indítványt, de azt a frakció nem támogatja. A képviselőcsoport módosító javaslatai a fejkvóta ügyében, a menedzsmentjogok pontosítása és a területi kiegyenlítés érdekében születnek meg - tette hozzá a frakcióvezető.

Lendvai Ildikó hangsúlyozta: Tóth Károly javaslata sem szüntetné meg a vizitdíjat és a kórházi napidíjat, hanem a pénztár döntési jogkörébe utalná azt. "Még ez a javaslat sem azt jelenti, hogy a vizitdíj vagy a napidíj egyik pillanatról a másikra megszűnik" - emelte ki a szocialista politikus.

Lendvai Ildikó szerint úgy állapodtak meg Tóth Károllyal, hogy a képviselő akár szavazásra sem viszi az előterjesztést, ha a frakció más véleményen van.

A nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője szerint vannak olyan területek, ahol a vizitdíj és a kórházi napidíj nagyon sok pénzt hoz és messze nem csak szimbolikus a jelentősége. Elsősorban a háziorvosi praxisok ilyenek, ahol 150-200 ezer forintnyi havi bevételt jelent, ami nem elhanyagolható összeg - hangsúlyozta Lendvai Ildikó.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×