Infostart.hu
eur:
388.67
usd:
336.89
bux:
122537.07
2026. március 18. szerda Ede, Sándor

Fű alatt alakult szervezet osztja a pénzt Abaújban?

Az abaúji régióban található Boldogkőváralja fideszes polgármestere szerint kihagyták a jobboldali polgármestereket az uniós Leader-támogatás elosztásáról döntő testületből - írja a Magyar Nemzet. Lapszemle.

Népszabadság

A mezőgazdasági és vidékfejlesztésre fordítható 1300 milliárd forintos európai uniós támogatás nagy részét nem a piaci alapon is jól működő szántóföldi növénytermesztésre, hanem a versenyképes kulcsterületekre, az állattenyésztésre, a kertészetre és a minőségi vidékfejlesztésre kívánja fordítani az agrártárca. Ezt a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára mondta a lapnak.

Ficsor Ádám szerint ennek az az oka, hogy a világon növekszik majd az élelmiszerfogyasztás, és jó áron eladható lesz a biztonságos, minőségi élelem. Bővül a piaca a különleges, tájjellegű ételeknek és a hozzájuk kapcsolódó turizmusnak is.

A szakállamtitkár kifejtette: a magyar mezőgazdasági és vidékfejlesztési politika nem esik egybe az uniós agrár- és vidékfejlesztési gyakorlattal, Magyarországon ugyanis nem a társadalom töredékét kitevő rétegek helyzetén kell javítani, hanem a kisebb településeken élők legalább négymilliós sokaságáén.

Nem egyszerűen szétosztani kell a vidékfejlesztési pénzt, hanem a versenyképes, munkahelyteremtő vállalkozásokat kell megerősíteni - hangsúlyozta a politikus.

Magyar Nemzet

Akciócsoport alakult szeptemberben Borsod-Abaúj-Zemplén megye abaúji régiójának három kistérségében, tagjai a 2007-től 2013-ig lehívható 1,15 milliárd forint összegű európai uniós Leader-támogatás elosztásáról dönthetnek.

Zavodni Ferenc boldogkőváraljai polgármester felháborodott, amiért az akciócsoport alapítói között kizárólag baloldali önkormányzatok, civil szervezetek és vállalkozók nevei szerepelnek.

A lap szerint a Leader-akciócsoport "fű alatt" jött létre, a csatlakozni szándékozó jobboldaliak csak akkor szereztek tudomást a szervezkedésről, amikor már összeállt a baloldali csoportosulás.

Az akciócsoport vezetője szerint már korábban ismert volt, hogy létrejön az akciócsoport, ám állította, hogy nem csak baloldaliak vesznek részt a pénzelosztó munkában.

Boldogkőváralja fideszes polgármestere szerint az általa vezetett önkormányzat megpróbált bejutni az akciócsoport alapítói közé, mint ahogy Gönc jobboldali többségű helyhatósága, illetve további civil szervezetek is, ám szerinte mondvacsinált indokok alapján elutasították kérelmüket. Csupán csatlakozóként dolgozhatnak a jobboldaliak, de nem vehetnek részt a döntéshozatalban. Ez annyit jelent: a húszszázalékos működési költségből egy fillért sem kaphatnak.

Hanganyag: Nagy Tamás

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Szükségünk van azokra a választások megnyerésére, akikkel szövetséget kötöttünk, de azokra is, akikkel még nem, hogy kívül tartsuk az országot a háborúból. Senki sem akar háborút, de nem akarni kevés. Ha nyomás van, tudni kell nemet mondani. Azt tanácsolom, olyan kormányt válasszanak, amely nemet tud mondani, ha a háború kérdéséről van szó – fogalmazott kampánykörútjának egri állomásán a Fidesz elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Izrael több iráni vezetőt lebombázott, kétségbeejtő a helyzet a Hormuzi-szorosnál – Percről percre tudósításunk az iráni háborúról kedden

Izrael több iráni vezetőt lebombázott, kétségbeejtő a helyzet a Hormuzi-szorosnál – Percről percre tudósításunk az iráni háborúról kedden

Az izraeli hadsereg legfrissebb bejelentése szerint támadást indítottak a Baszidzs milicista alakulatok vezetője, Gholamreza Szolejmáni ellen Teheránban. Védelmi források szerint egy másik, szintén Iránban végrehajtott izraeli légicsapás az Iszlám Dzsihád vezetőjét, Akram al-Adzsúrit, valamint a szervezet más magas rangú tisztségviselőit vette célba. Németország külügyminisztere reagált Donald Trump elnök felvetésére, aki többször is beszélt arról a napokban, hogy szeretné, ha a NATO és távol-keleti országok biztosítanák a Hormuzi-szorost az iráni támadásokkal szemben. Az amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban beszélt, többek között a közel-keleti háborúval kapcsolatban. Az elnök ismét felszólította a nemzetközi közösséget, hogy segítsen katonai erővel biztosítani a szabad hajózást a Hormuzi-szorosban, egyúttal pedig bírálta azokat az országokat, amelyek szerinte nem mutatnak kellő hajlandóságot a közreműködésre. Trump hétfőn bejelentette azt is, hogy az iráni háború miatt körülbelül egy hónappal el kívánja halasztani kínai látogatását. Az eredetileg március 31. és április 2. közé tervezett úton Hszi Csin-ping kínai elnökkel találkozott volna. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború hétfői fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×