Infostart.hu
eur:
390.18
usd:
339.42
bux:
120787.85
2026. március 17. kedd Gertrúd, Patrik

Fodor: Áttörés a klímaváltozási csúcstalálkozón

Fodor Gábor szerint áttörést jelent az éghajlatváltozás kihívásai kapcsán New Yorkban tartott ENSZ-csúcstalálkozó. A környezetvédelmi miniszter szerint a találkozón résztvevők nyilatkozatai egyértelmű politikai szándékot tükröznek.

Áttörést lehetett érzékelni a New York-i klímaváltozási konferencián - mondta az InfoRádiónak Fodor Gábor.

A környezetvédelmi miniszter kiemelte: egyértelmű politikai akarat mutatkozik annak elismerésére, hogy közös a felelősség a káros gázok kibocsátásában, és erről nyilatkozatot és cselekvési tervet készülnek elfogadni.

Az Európai Unió álláspontja szerint a fejlett országoknak 20 éven belül 25-40 százalékkal kell csökkenteniük a kibocsátást - hangsúlyozta Fodor Gábor.

A tárcavezető szerint az Egyesült Államok is változtatott álláspontján, és a kiotói jegyzőkönyv elutasítása után hajlandó a közös fellépésre.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

16 napja tart a háború a Közel-Keleten, egyelőre semmi jele a konfliktus de-eszkalációjának. Ma éjjel intenzív támadás érte Szaúd-Arábiát, a Közel-Kelet egyik legerősebb gazdasági és katonai hatalmát, 60 iráni drónt lőttek le a légtérben. Amerikai források szerint Donald Trump elnök fontolgatja, hogy megszállja az iráni olajexportér nagyjáért felelős Harg-szigetet, ha Irán nem áll le a Hormuzi-szoros blokkolásával. Franciaország hétfő este bejelentette, hogy megerősíti közel-keleti katonai jelenlétét és csapásmérő képességét és nyolc hadihajót, két helikopterhordozót és egy repülőgép-hordozót vezényelnek a térségbe.Közben sorra utasítják vissza az országok a részvételt Donald Trump Hormuzi-szorost biztosítani készülő katonai koalíciójában, amellyel kapcsolatban az elnök úgy nyilatkozott ma a Fehér Házban, hogy nem mindenki lelkesedik a tervekért. Izrael állítólag még legalább három hét háborúval tervez. A nap folyamán több támadás is érte az Egyesült Arab Emírségeket, a fudzsairai olajkikötő működését is le kellett állítani. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború hétfői fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×