Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Magyar szakácsok kerestetnek a pekingi olimpiára

Nagy erőkkel készülnek a szervezők a 319 nap múlva kezdődő pekingi olimpiára. Ezt bizonyítja az is, hogy a magyar szurkolói faluba újsághirdetésen keresztül keresnek főszakácsot és szállodavezetőt.

A pekingi szurkolói faluban jelenleg nincsen magyar szakács, vagy olyan kínai, aki ismeri a magyar ételeket, az utazást szervező iroda azonban szeretné biztosítani, hogy hagyományos ételek is kerülhessenek a kilátogatók asztalára - mondta az InfoRádiónak a Pegazus Sport Tours Kft. marketingigazgatója.

Fráter Viktória közölte: a két szakácsnak januárban már munkába is kellene állnia a szurkolói faluban, ahol egyszerre másfélezer fő lakik majd augusztus 8-tól.

A helyszínen vegyes étkeztetés lesz, ki lehet tehát majd próbálni a kínai konyhát is - tette hozzá a marketingigazgató.

Az állásokra pályázni kell, ennek feltételeit megtalálják a www.pekingszurkoloiklub.hu oldalon - mondta Fráter Viktória.

Hanganyag: Rezsek Gyõzõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×