Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Csak a minisztériumon múlik, mikor szűnik meg matricás díjfizetés

Egy gazdasági és közlekedési minisztériumi rendelet szerint bár kötelező az autópálya matricát a szélvédőre kiragasztani, az ellenőrök mégsem bírságolnak, ha ezt az autós nem teszi meg, ugyanis a bírságról nem szól a rendelet. Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. rendszere már felkészült arra, hogy kizárólag elektronikusan, az autók rendszáma alapján ellenőrizze a díjfizetést.

Az autópálya-matrica használatát egy, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által kiadott rendelet szabályozza, amely szerint a matrica érvényességének feltétele, hogy felragasszák a szélvédőre - mondta az InfoRádiónak az Állami Autópálya Kezelő Zrt. szóvivője.

Winkler-Virág András közölte: az évek óta tartó fejlesztés miatt ma már a rendszám alapján ellenőrzik, hogy az autósok megfizették-e az autópályadíjat, az ellenőrző kamerák tehát nem a matrica meglétét figyelik.

Használják még azonban a vizuális ellenőrzést is, vagyis az ÁAK egyes munkatársai nem elektronikus eszközökkel vizsgálják a díjfizetést, hanem egy-egy lehajtónál vagy pihenőhelynél megnézik a matricát - tette hozzá a szóvivő.

Az autópályakezelő szeretne minél előbb felhagyni a matricás rendszer alkalmazásával, mivel sokan panaszkodnak például arra, hogy nehéz leszedni, vagy nem ragad megfelelően.

Winkler-Virág András elmondta: az ÁAK már felkészült az átállásra, a minisztérium dönt majd arról, hogy megszűnik-e a matricaárusítás.

Hanganyag: Litauszky Balázs

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×