Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Schmidt Mária: Kötelességünk az emlékezés

Egy közösség csak akkor tud megerősödni, ha emlékeit is képes egységesen megélni - mondta Schimdt Mária, a Terror Háza Múzeum igazgatója a holokauszt áldozatainak emléknapja előtt. A budapesti megemlékezés vasárnap délután 4 órakor kezdődik a Terror Háza Múzeum előtt.

Az igazgató az InfoRádióban elmondta: a rendezvénnyel hagyományt akarnak teremteni. A múzeum előtt a Zeneakadémia 50 fős kórusa ad koncertet, zenéjükkel pedig az 1944-ben Budapestről elhurcolt zsidókról szeretnének megemlékezni.

"Ez egy tragédia, és nekünk kötelességünk az emlékezés. Szükségünk van arra, hogy a közösségünk megerősödjön, és ez csak akkor lehetséges, ha az emlékeinket is közösen tudjuk megélni" - mondta Schmidt Mária.

Az emlékezést a Terror Háza Múzeum, az Országgyűlés és a Ház emberi jogi, vallásügyi és kisebbségi bizottsága, a Zeneakadémia és Terézváros Önkormányzata közösen rendezi meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×