Infostart.hu
eur:
360.44
usd:
308.73
bux:
151539.19
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Nehéz helyzetben a szervátültetettek

Nehéz helyzetbe kerültek a szervátültetettek a januárban életbe lépett új laborvizsgálati rendszer miatt - írja a HVG. A transzplantációs centrumok az év eleje óta nem vállalják a kontrollhoz szükséges vérvétel és laborvizsgálatok elvégzését, ugyanis az túl drága, mivel az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a költségnek csak egyhetedét fizeti ki.

Alaposan megnehezítette a szervátültetésen átesettek életét a januárban életbe lépett új laborvizsgálati rendszer - írja a HVG. A transzplantációs centrumok ugyanis az év eleje óta nem vállalják a kontrollhoz szükséges vérvétel és laborvizsgálatok elvégzését. A költség ugyanis túl magas, mivel az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a járóbeteg-ellátással kapcsolatos vizsgálatok költségének csak egyhetedét fizeti ki. Erre hivatkozva kért megértést a Semmelweis Egyetem Sebészeti és Transzplantációs Klinikájának igazgatója a betegektől. A lap egy veseátültetett példáján mutatja be, hogy mit jelent a betegeknek a változás.

A Figyelő a fővárosi cégek vezetőváltásairól ír. Tizenkilenc fővárosi tulajdonban lévő cég vezetőjének szerződése jár le a tavasz utolsó napján, ezért sok új arcra lehet számítani. A részben már privatizált közműcégek vezetői a lap szerint némileg biztonságban érezhetik magukat. A legnagyobb fővárosi vállalat, a BKV Zrt. vezérigazgatójának, a főpolgármester döntése alapján tavaly már távoznia kellett. A fennmaradó, száz százalékban a főváros tulajdonában lévő gazdasági társaságoknál május végéig dől el, hogy maradnak-e a jelenlegi vezetők. A Figyelő szerint a Budapesti Távhőszolgáltató Zrt. és a Fővárosi Közterület Fenntartó Zrt. új vezetőinek neve már tudható.

A Heti Válaszban Unió Erdéllyel címmel összefoglalót olvashatnak a köztársasági elnök Erdélyi látogatásáról. Sólyom László múlt heti útján elsősorban a civil társadalom, és a magyar oktatás helyzete iránt érdeklődött. A lap szerint az államfő látogatása kedvező visszhangot keltett, a 2004. december 5-i kettős állampolgárságról szóló népszavazásra még mindig emlékező erélyi magyar közösségben. A Heti Válaszból megtudható, hogy Sólyom László ezúttal nem hivatalos úton vett részt, a protokoll megbeszélések hiányoztak programjából.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkedtek a piacok

Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkedtek a piacok

A befektetők tegnap még a múlt heti visszaesést emésztették, és ma is az Nvidia e heti gyorsjelentésére készülnek a piacok - a chipóriás szerdán, az amerikai tőzsdezárás után teszi közzé negyedéves számait. A befektetők figyelmének középpontjában az infláció is áll: szerdán érkezik a júliusi PCE árindex a tengerentúlon, amely a Federal Reserve által kiemelten figyelt inflációs mutató. Ami a tőzsdei mozgásokat illeti, az európai tőzsdék felemásan teljesítettek, a magyar tőzsde viszont emelkedett, és történelmi csúcsot is döntött a BUX.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×