Infostart.hu
eur:
357.21
usd:
304.53
bux:
135138.83
2026. május 7. csütörtök Gizella

Mi lesz a kórházbezárásokkal megtakarított pénz sorsa?

A kórházbezárásokról már döntött a kormányzat, arra azonban még nem adott választ, hogy az ágyak és az intézmények megszüntetése miatt felszabaduló egészségügyi forrásokat hogyan osztja vissza a megmaradó létesítményeknek az egészségbiztosító - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Semmelweis Egyetem rektora.

A kormányzati tisztviselők részéről sokszor elhangzott, hogy az egészségügy racionalizálása miatt felszabaduló forrásokat nem vonják ki a szektorból, hanem az ellátás javítására fordítják - emlékeztetett Tulassay Tivadar.

Molnár Lajos egészségügyi miniszter többször hangsúlyozta: egyetlen fillért sem vonnak el az egészségügyből: sem a megszűnő ágyak miatt felszabaduló forrásokat, sem az intézmények bezárásából, eladásából keletkező pénzeket.

Tulassay Tivadar szerint azonban eddig senki nem adott választ arra, hogy a pénz miként kerül vissza az ágazatba.

A rektor felhívta a figyelmet arra, hogy a négy orvosi egyetemhez tartozó klinikák 2003-hoz képest összesen 3,5 milliárd forinttal kaptak kevesebbet a betegellátásra 2006-ban.

Mint mondta, bár egyes betegségek ellátása után fizetett egészségbiztosítási támogatások emelkednek, ez azonban nem jelenti azt, hogy a kórházak több forráshoz jutnak.

Ha ugyanis a kormányzat limitálja, hogy az intézmények hány beteget láthatnak el, akkor összegszerűen nem emelkedik a forrásuk - tette hozzá Tulassay Tivadar.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Korrigáltak az amerikai tőzsdék, megint az olaj a ludas

Korrigáltak az amerikai tőzsdék, megint az olaj a ludas

Az amerikai kereskedésben érkezett a feketeleves, a Hormuzi-szoros feletti ellenőrzés teljes átvételére készül Irán. Valamint egy kiszivárgott belsős CIA-jelentés szerint az eddig számoltnál tovább bírhatja Teherán a gazdasági blokádot. A hírekre kilőtt az olaj ára, és lefordultak az amerikai tőzsdék. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×