Infostart.hu
eur:
360.92
usd:
309.07
bux:
151539.19
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Légylárvákkal és gilisztákkal etetik fel az átcímkézett élelmiszert

Ma kezdik meg a M.E.G.A.-csoport raktáraiban lefoglalt, átcímkézett és lejárt élelmiszerek megsemmisítése. Ócsán az összesen negyven tonna élelmiszert légylárvákkal és gilisztákkal etetik meg.

Bio-megsemmisítéssel pusztítják el a M.E.G.A Trade cégcsoport raktáraiban lefoglalt élelmiszereket Ócsán - mondta az InfoRádiónak a fővárosi főállatorvos.

Hajós Ádám közölte: az állati eredetű termékeket légylárvákkal, a növényi eredetűeket vörös gilisztákkal etetik meg.

18,7 tonna hamisított és 19,3 tonna lejárt minőség-megőrzési idejű húskészítményt, 852 kilogramm tejterméket és fagylaltot semmisítenek meg Ócsán, és most kezdték meg a cégcsoport törökbálinti raktárából a növényi eredetű élelmiszerek elszállítását is - nyilatkozott a budapesti főállatorvos.

Környezetbarát módszer

A megsemmisítésnek ez a módja teljesen környezetbarát, nem jut szennyező vagy fertőző anyag a környezetbe - hangsúlyozta Hajós Ádám, azt azonban nem tudta megmondani, mennyibe kerül majd. A költségeket a M.E.G.A. csoportnak kell megtérítenie.

Hajós Ádám hozzátette: az élelmiszer-hamisítási botrány kitörése óta szigorúan és gyakoribban ellenőrzik a logisztikai raktárakat és nagykereskedelmi egységeket, és kifejezetten a minőség-megőrzési idők hamisítását figyelik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Tisza-kormány: Magyar Péter már a második kormányfői ciklusára is készül, kiderültek az átírt 2026-os költségvetés részletei is

Tisza-kormány: Magyar Péter már a második kormányfői ciklusára is készül, kiderültek az átírt 2026-os költségvetés részletei is

A Tisza-kormány hétfőn nyilvánosságra hozta a 2026-os költségvetés felülvizsgált változatát, amely mintegy 700 milliárd forintos megtakarítást irányoz elő, és 500 milliárd forintos Havária Alapot hoz létre az aszály és az energiaválság kezelésére. Emellett fontos mérföldkőhöz ért a kormány vagyonvisszaszerzési programja: kiderült a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöki posztjára pályázó három versenyben maradt jelölt neve, akiket kedden és szerdán hallgatnak meg. Kedden Orbán Anita külügyminiszter azt is bejelentette, hogy feljelentést tett a Külügyminisztérium 2020-as Covid-beszerzéseinek ügyében, amely főként a lélegeztetőgépeket érinti. A nap folyamán Magyar Péter miniszterelnök is megszólalt a feljelentésekkel kapcsolatban és felszólította az előző rendszer haszonélvezőit, hogy kövessék a Duna Aszfalt példáját és adják vissza a jogosulatlanul szerzett közpénzt az államnak. A kormányfő délután arról is beszélt, hogy az ambiciózus célok miatt a gyors, esetenként rendkívüli kormányzati intézkedések a jövőben is megmaradhatnak, pihenni majd 7 év és 8 hónap múlva lesz lehetősége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×