Infostart.hu
eur:
359.64
usd:
315.4
bux:
143465.5
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

Ha minden igaz, szombattól járnak a Combinók

A BKV most meghozott döntése szerint szombat hajnaltól újra egész nap járnak a Combinók a Nagykörúton, ha a pénteki nagygyűlés után nem lesz különösebb rendbontás - értesült az InfoRádió.

Szombattól hat, hétfőtől további három villamos áll forgalomba. Péntek reggelig húsz Combino érkezett Budapestre, amelyből nyolcat még le kell vizsgáztatni.

Az InfoRádió értesülései szerint a BKV kivárja a pénteki nagygyűlés végét, és ha nem lesz különösebb rendbontás, akkor szombat hajnaltól elindul hat Combino villamos a Nagykörúton.

A villamosok rendes üzemidőben közlekednek. Mint azt az InfoRádió megtudta, hétfőtől azért csak kilenc Combino közlekedik, mert ennyi villamosvezetőnek van száz százalékos képzettsége.

A villamosvezetők a hét folyamán fejezik be a tanfolyamot, így a forgalomba helyezhető villamosok száma a következő hét elejére 12-re növekszik.

Az elmúlt hetekben a Combinók korlátozott üzemben, csak este jártak a Nagykörúton.

Az InfoRádió BKV-tól származó információi szerint a cég azért tartotta vissza a villamosokat, mert féltették azokat.

A Combinók szeptemberben több alkalommal meghibásodtak. A villamosokat először az ajtózáródási hibák kiküszöbölése miatt kellett kivonni a forgalomból, majd vandálok rongáltak meg több járatot.

Ezért döntött úgy a közlekedési cég, hogy a kampányidőszak végéig csak korlátozott üzemidőben, este közlekedhetnek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bizalmi vagyonkezelés: szigorodnak a szabályok, fellépnek az adóelkerülés ellen

Bizalmi vagyonkezelés: szigorodnak a szabályok, fellépnek az adóelkerülés ellen

Változnak a bizalmi vagyonkezelés adószabályai: a 2026. augusztus 31. után vagyonkezelésbe adott vagyonelemeknél megszűnik az eddigi ötéves adómentességi szabály, és szigorúbb eljárás alá vonják az érintetteket. Fajcsák Gábor, az RSM adóüzletágának vezetője szerint a változás csupán azokat érinti negatívan, akik az adózási kiskapukat kihasználták, de azoknak nincs félnivalójuk, akik tisztességesen jártak el.

Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdi újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés, amely hétfőn megválaszthatja Sonnevend Pál egyetemi tanárt alkotmánybírónak Hende Csaba helyére. Megvitatják a vagyonvisszaszerzési hivatalról és az ügynökakták nyilvánosságra hozásáról szóló törvényjavaslatokat is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
A globális trendeket meglovagolva fejleszt az amerikai energiacég  Magyarországon

A globális trendeket meglovagolva fejleszt az amerikai energiacég Magyarországon

A GE Vernova veresegyházi üzeme, amely a vállalat legnagyobb Amerikán kívüli gázerőmű-gyártóbázisa, új fejlesztéseket jelentett be. Az üzem napelemparkot épít, amellyel a villamosenergia-felhasználás közel felét megújuló forrásból fedezheti, valamint hatékonyabb gyártósorokat alakítanak ki egy 24,5 millió dolláros beruházás keretében. A globális igény növekedésével párhuzamosan bővülő kapacitás kiszolgálására a következő években több mint 80 új szakember felvételét tervezik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×