Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda

Az ellenzék letarolta a megyéket, több helyen patthelyzet

A Fidesz és szövetségesei egy kivétellel minden megyében győztek az önkormányzati választásokon, és két kivétellel többséget tudhatnak magukénak a megyei közgyűlésekben. Heves megyében teljes patthelyzet alakult ki, és Somogyban sincs egyértelmű többség.

Bács-Kiskun

megyében a Fidesz-KDNP 28 mandátumot szerzett 46-ból, azaz kényelmes többséget mondhat magáénak. Ha szűkebben is, de Baranyában is megvan az abszolút többség: 21 mandátum a 40-ből.

Békés megyében is biztos többséget szerzett a Fidesz-KDNP: 24 mandátumot a megyei közgyűlés 40 helyéből.

Borsod-Abaúj-Zemplén
megyében egyértelmű a helyzet, a Fidesz-KDNP mellett csak az MSZP jutott be a megyei közgyűlésbe, az ellenzék 32-27 arányban birtokolja a helyeket.

Csongrád megyében a Fidesz-KDNP a mandátumok felét szerezte meg a 40-ből, így különösen felértékelődik a Homokháti Önkormányzatok 3, és a Polgári Szövetség Makóért egy széke.

Fejér megyében tiszta a helyzet: a Fidesz-KDNP 22 helyet szerzett a 40-ből. Győr-Moson-Sopron megyében ennél is tisztább a kép: 26 Fidesz-KDNP hely a szintén 40-ből. Hajdú-Biharban hasonló a helyzet: 23 Fidesz-KDNP mandátum a 40-ből.

Tökéletes viszont a patthelyzet Heves megyében: a Fidesz-KDNP és az MSZP egyaránt 20-20 helyet szerzett. Jász-Nagykun-Szolnok megyében viszont 22 mandátumot birtokolhatnak a 40-ből a fiatal- és a keresztény demokraták.

A baloldal egyik fellegvárának számító Komárom-Esztergom megyében is jobboldali többség alakult ki: 21 helyet szereztek a 40-ből. Egy másik baloldali bázis, Nógrád is elesett: a Fidesz-KDNP 22 helyet szerzett.

Pest megyében szintén Fidesz-KDNP többség alakult ki: 43 helyet sikerült megszerezni a 80-ból. Bonyolultabb a helyzet Somogy megyében: a Fidesz-KDNP a helyek felét, 20-at szerzett meg, míg az MSZP és az inkább balra húzó Somogyért Egyesület 10-10-et.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szintén összejött a többség az itt a MAGOSZ-szal és a Nemzeti Fórummal induló Fidesznek: 26 mandátumot szereztek a 48-ból. Vas megyében biztosabb a többség: 25 hely a 40-ből.

Hasonló a helyzet Veszprém megyében: 23 Fidesz-KDNP hely a 40-ből, míg Zala megyében 25 a 40-ből.

A szavazatok százalékos megoszlásáról itt olvashat.

Három helyen kérdéses a megyei közgyűlés vezetése

Összességében a 19 megyéből 16-ban egyértelmű a Fidesz-KDNP többsége. Csongrád és Somogy megyében a helyi szervezeteknek komoly befolyása lesz a megyei közgyűlések vezetésére, a helyek felét birtokló Fidesz-KDNP ellenében azonban nem lehet vezetni a testületet.

Heves megyében a két nagy pártnak kell megállapodnia valamilyen módon.

Címlapról ajánljuk
Most berobban a kombinált utazás és a mikroturizmus – így alakul idén a hazai adventi időszak

Most berobban a kombinált utazás és a mikroturizmus – így alakul idén a hazai adventi időszak

Az ünnepi időszakban különösen elterjedt a kombinált turizmus, ami azt jelenti, hogy a családok választanak egy kulturális programot, ami ilyenkor leginkább a karácsonyi vásárok megtekintése lehet, és összekötik például wellnessezéssel vagy gyógyfürdők meglátogatásával. Németh Viktória, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban arról beszélt, milyen utazásokat és milyen úti célra szerveznek ilyenkor leggyakrabban a magyarok.

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 14. 17:18
×
×
×
×