Infostart.hu
eur:
363.3
usd:
314.94
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell
Nyitókép: Pixabay

Örülhetnek a Chrome-ot választó mobilosok

Már a telefonok is megkaphatják a Chrome-böngésző lapcsoportok funkcióit – azt, amit az asztali változat már hosszú ideje tartalmaz.

Sokan választják a mobiljukon a Chrome böngészőt, ennek egyik előnye, hogy a Google böngészője gyakorlatilag minden platformon működik, és szinkronizálható is egy fiókkal - írja a hvg.hu.

Most a mobilos verzió Chrome bővült egy igen hasznos újdonsággal, ami az asztali változatokban már elérhető – és szinkronizálható is – egy ideje: ez pedig a Lapcsoportok megosztásának lehetősége. A Lapcsoportokkal összefoghat néhány fontos lapot egy adott név alatt; például, ha utazni készül, minden olyan honlapot belerakhat, ami fontos lehet az út során.

A Google nemrégiben már közölte, hogy hamarosan mobilon is megjelenik a lehetőség,

és az asztali gépen létrehozott lapcsoportok is szinkronizálódnak a mobilos Chrome-mal, így minden platformon létre lehet hozni, és meg lehet is nyitni egy ilyet. Némileg szokatlan módon elsőként az iPhone-os Chrome 128-as kiadásában jelent meg ez a lehetőség, de hamarosan Androidra is megérkezik.

Mobilon először meg kell nyomni hosszan a kívánt lapot, majd a lehetőségek közül meg kell érinteni a „hozzáadás új lapcsoporthoz” lehetőséget. Ezután nevet és színt is lehet választani neki, és természetesen tetszőlegesen lehet hozzáadni, vagy elvenni belőle lapokat a későbbiekben.

Az így létrehozott lapcsoport ezután megjelenik a Google-fiókkal szinkronizált egyéb eszközökön is; asztali számítógépen például a könyvjelzősáv bal szélén fog felbukkanni. Természetesen vice-versa működik a dolog, így teljesen átjárhatók lesznek az összes eszköz között a lapcsoportok. Hogy az androidos változatba mikor érkezhet meg a dolog, az egyelőre nem ismert.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×