eur:
414.59
usd:
398.24
bux:
79345.75
2024. december 23. hétfő Viktória
Galambok a párizsi Eiffel-torony előtti Trocadero téren 2020. március 18-án. Az új koronavírus járványa  miatt Franciaországban az emberek csak igazolással és halaszthatatlan ügyben hagyhatják el a lakhelyüket, ha munkába, bevásárolni vagy orvoshoz mennek.
Nyitókép: MTI/AP/Thibault Camus

Botrány Franciaországban: mikor adható gyógyszer a koronavírusos betegnek?

„Saját adatainkból az derül ki, hogy a vírusos légúti megbetegedések száma a szezonnak megfelelően alakul” – mondta Didier Raoult marseille-i orvosprofesszor. A kutató arról is beszél, hogy miért kell a koronavírusos betegek gyógyszeres kezelését aránylag korán elkezdeni.

A YouTube-re is feltöltött, a Mediterrán Fertőző Betegségek Intézetének kommunikációs stábja által készített videointerjút pár órán belül csaknem 600 ezren nézték meg, ami jól jelzi, hogy a nyugodt hangú Didierr Raoultt professzor híre futótűzként terjed Franciaországban.

Az alig nyolcperces interjúban Raoult doktor egészen elképesztő dolgokat mond. Például azt, hogy amarseillee-i székhelyű intézete által vezetett adatokból az derül ki, hogy a vírusok okozta felső légúti megbetegedések száma a környéken a szokásos tél végi-tavasz eleji szinteket mutatja. Ebbe a mostani „kínai koronavírus” is beleértendő.

Sőt, a december és március eleje között rögzített adatoknak az előző év azonos időszakával való összevetéséből az derül ki, hogy idén kétszer alacsonyabb a fertőzöttek száma. „Természetesen nem tudhatjuk, hogy a továbbiakban mi történik, ezt majd a leendő adatok fogják megmutatni” – teszi hozzá a professzor.

Mint mondja, az általa vezetett intézetbe az elmúlt négy hónapban a mindenféle vírusos fertőzéssel bekerült betegek száma 1300, közülük eddig öten haltak meg, egy 78 éves és négy 85 évnél idősebb személy.

Didier Raoult a mostani koronavírus kapcsán ezúttal is az időben megkezdett gyógyszeres kezelés fontosságát hangsúlyozza. „Azt tapasztaljuk, hogy annak, akit intenzív osztályra hoznak, már alig van esélye a túlélésre. Szervezetük tele van gyulladással és belső sérülésekkel” – magyarázza a professzor.

Ezért szerinte létfontosságú, hogy

a gyógyszeres kezelést már akkor el kell kezdeni, amikor a betegség a kezdeti tüneteknél tart,

vagy a beteg közepesen súlyos állapotban van.

Az általa a koronavírus ellen jelenleg is használt, eredetileg a malária kezelésére alkalmazott hidroxiklorokin-molekula körül azonban egyre komolyabb vita és ellenállás alakul ki Franciaországban, és a hatóságok sem igazán hallgatnak rá.

Az egészségügyi miniszter hétfőn bejelentette: engedélyezni fogja, hogy az orvosokkollégiáliss döntést követően súlyos koronavírusos betegekethidroxiklorokinnall kezeljenek a francia kórházakban. Ez a döntés előrelépésként is értékelhető ugyan, ám láthatóan más logikát követ, mint amit Didier Raoul javasol.

Egyes elemzések arra hívják fel a figyelmet, hogy az ellenállás mögött olyan „erők” állnak, amelyek a koronavírus elleni védőoltás előállításán dolgoznak, amitől komoly profitot remélnek. A Raoult által alkalmazott és javasolt, nem költséges kezelés ezeket a számításokat húzza keresztül.

MindenInfostartt-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Irány Moszkva - a szerbek szerint Robert Fico Putyin elnökhöz repül gázügyben

Irány Moszkva - a szerbek szerint Robert Fico Putyin elnökhöz repül gázügyben

Aleksandar Vučić szerb elnök azt állítja, hogy Robert Fico szlovák miniszterelnök december 23-án, hétfőn Moszkvában tervez tárgyalni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Minderre azt követően kerülhet sor, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elutasította az orosz gáz Ukrajnán keresztüli tranzitjának meghosszabbítását.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×