eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Szájmaszkot viselő látogatók várakoznak a párizsi Louvre múzeum bejárata előtt arra várva, hogy véget érjen a koronavírus-fertőzéstől tartó alkalmazottak tanácskozása 2020. március 2-án. Előző nap egész nap zárva maradt a világ leglátogatottabb múzeuma, mert az állománygyűlésen résztvevők úgy döntöttek, hogy élnek törvény adta jogukkal, miszerint megtagadhatják a munkát, ha a munkavégzés közvetlen veszélyt jelent az életükre vagy az egészségükre.
Nyitókép: MTI/EPA/Christophe Petit Tesson

Sikeresen kezeltek koronavírusos betegeket egy malária elleni szerrel

Marseille-ben érték el a reményt keltő eredményt, így az eljárást kísérleti jelleggel egy újabb kórházban is bevezetik, jelentette be a francia kormány szóvivője. A hatóságok egyelőre nagyon óvatosak az amúgy reményt keltő hír kapcsán.

Hidroxiklorokin a neve annak a gyógyszernek, amellyel Didier Raoult prefesszor immár több, mint egy hónapja koronavírusos betegeket kezel, bevallása szerint sikerrel. A Marseille-i egyetemi kórházban az infektológia és mikrobiológia doktoraként dolgozó szakember hétfő este egy szakmai konferencián beszélt eddig elért eredményeiről. A tizennyolc perces videó az interneten is elérhető.

Didier Raoult azt mondta, eddig 24 személynél próbálták ki a kezelést, és az eredmények biztatóak. A betegeknek a hidroxiklorokint tartalmazó Plaquenil nevű készítményt adták, melyhez a vírusölő Azithromycin nevű antibiotikumot párosították.

Háromnegyedüknél a koronavírus hat nap után eltűnt

- mondta a szakember.

A professzor amúgy már a járvány kezdetén beszélt a klorokin alkalmazhatóságáról egy francia televízióban, de megnyilvánulásával a hatóságok nem igazán foglalkoztak. Egyes vélemények szerint az óvatosság oka az volt, hogy

a klorokinnak több, meglehetősen komoly mellékhatása is lehet. Például súlyosan károsíthatja a szem ideghártyáját, ami vaksághoz is vezethet.

Nem véletlen, hogy Didier Raoult hétfő esti konferenciáján külön kitért a hidroxiklorokin adagolásának a fontosságára. A Marseille-i eredmények közzétételét követően az egészségügyi miniszter kedden engedélyezte, hogy a professzor által kidolgozott kezelést más kórházban is alkalmazzák.

A kormány szóvivője ugyanakkor hangsúlyozta: egyelőre nem tekinthető tudományosan bizonyítottnak, hogy Didier Raoult kezelése valóban hatékony, ezért azt más, független orvoscsoportoknak is ki kell próbálniuk.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Hogyan tartsuk távol a macskát a karácsonyfától?

Hogyan tartsuk távol a macskát a karácsonyfától?

„Curiosity killed the cat”, avagy a Kíváncsiság ölte meg a macskát – tartja az angol mondás. Amikor a karácsonyfáról és macskákról van szó, persze nem kell ilyen drámai kimenetelre számítani, de néhány óvintézkedés segíthet elkerülni, hogy ledőljön a fa.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×