eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Ahol a világon a legdrágább a tömegközlekedés

London tömegközlekedése a legdrágább a világon, és január elsejétől ismét drágul. London hatalmas város, a metró- és buszvonalait zónákra osztották, és minél több zónára szól egy jegy vagy bérlet, annál drágább. Itt a bérletek kétszer annyiba kerülnek, mint például New Yorkban, Párizsban vagy Rómában.

A külföldi látogatókat csak az vigasztalhatja, hogy belvárosi használatra minden metróállomáson megvásárolható egy viszonylag olcsó, fénykép nélküli napijegy, a Travel card, ami korlátlan közlekedést biztosít buszon és metrón egyaránt, és ha ennek azt a fajtáját választják, ami csak a reggeli csúcsforgalom, tehát kilenc óra után érvényes, akkor a belső zónában akár éjjel fél egyig is öt font hatvanért utazhatnak, ami körülbelül 1 700 forintnak felel meg.

Egyébként egy út kerül jelenleg négy fontba, azaz majdnem 1 300 forintba. Három személynek, rövid útra, érdemesebb taxit bérelni.

2010. január elsején emelik a metrójegyek árát 3,9 százalékkal, az autóbuszjegyekét 12,7 százalékkal. A heti buszbérlet 16 font 60 penny lesz, mintegy 5 200 forint. Eközben a londoniak átlag heti keresete 627 font, átszámítva körülbelül 195 000 forint.

A hatvan éven felüliek és a rokkantak ingyen utazhatnak, de fényképes igazolványt kell kiváltaniuk a helyi önkormányzattól, tehát külföldi idősek nem részesülnek e kedvezményben, metrón még a vidékiek sem.

A londoni munkába járók helyzetén az úgynevezett Oyster card, azaz osztrigakártya segít, amit egy másodperc alatt olvas le a metróállomások vagy az autóbuszsofőrök kagyló alakú, elektronikus automatája. Ezzel, belső zónában, mintegy 550 forintnak megfelelő összegre csökkenthető egy belvárosi út ára London tömegközlekedési eszközein.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rengetegen halnak bele ebbe a betegségbe, pedig odafigyeléssel megelőzhető a kialakulása

Rengetegen halnak bele ebbe a betegségbe, pedig odafigyeléssel megelőzhető a kialakulása

Magyarországon 2022-ben a krónikus betegségek okozta halálesetek között a negyedik leggyakoribb volt a májbetegség. A krónikus májbetegek száma világszerte eléri a másfél milliárdot, és évente mintegy kétmillió ember hal meg ilyen betegség következtében – mondta az InfoRádióban a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikájának munkatársa abból az alkalomból, hogy idén is megtartják április 19-én a máj világnapját.

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Számos ország közelmúltbeli esete azt mutatja, hogy a feldolgozóipari foglalkoztatás növelése ahhoz hasonló, mint amikor egy gyorsan távolodó célpontot üldöznénk. Az automatizálás és a képzettséget igénylő technológiák jelentősen valószínűtlenné tették, hogy a feldolgozóipar olyan munkaerő-felszívó hatással bírjon, mint amilyennel egykor rendelkezett. Ez azt jelenti, hogy a jövő „jó munkahelyeit” a szolgáltatóiparban kell megteremteni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×