eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi
Nyitókép: Pexels.com

Úgy tűnik, nem is a Nílus a világ leghosszabb folyója

A kutatók szerint az Amazonas nemcsak bővizűbb, de hosszabb is a Nílusnál.

Bár a világ leghosszabb folyója címet hivatalosan az afrikai Nílusnak ítélték oda olyan tekintélyes források, mint az Encyclopedia Britannica és a Guinness World Records, egy felfedezőkből és kutatókból álló nemzetközi csapat most arra készül, hogy bebizonyítsa, az Amazonast illetné a cím – írja a CNN, amit a Hvg.hu szemlézett.

„A Nílus olyan, mint egy féreg, az Amazonas pedig mint egy anakonda"

– mondta az expedíció brazil vezetője, Yuri Sanada, hozzátéve, hogy az Amazonas négyszer annyi vizet szállít, mint bármely más folyó.

A 2024 áprilisában induló, 5 hónaposra tervezett, 7000 kilométeres expedíció célja, hogy az Amazonast teljes hosszában bejárja, és a modern műholdas technológia segítségével tudományosan bizonyítsa, hogy nem csupán a világ legnagyobb térfogatú, hanem a leghosszabb folyója is.

A vita nagyrészt abból a kérdésből fakad, hogy hol kezdődik az Amazonas. Míg egyesek – köztük az Encyclopedia Britannica – úgy mérik, hogy a folyó a dél-perui Apurimac folyó forrásvidékénél kezdődik, a folyami expedíciót megálmodó amerikai tudós, James „Rocky” Contos azt állítja, hogy egy távolabbi forrást fedezett fel, ami az észak-perui Mantaro folyó.

„Az új forrás felfedezése 77 kilométerrel növeli az Amazonas hosszát a korábban figyelembe vett forráshoz képest”

– vélekedett Contos.

Címlapról ajánljuk
Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Ha ekkora barátaink a lengyelek, miért nem kereskedünk velük többet?

Magyarország külkereskedelme az elmúlt évtizedekben jelentősen átalakult, és bár a lengyel-magyar gazdasági kapcsolatok tartották a lépést a változással, kiugró teljesítményről nincs szó, hiába a szoros kulturális és politikai kapcsolatok. A Lengyel-Magyar Gazdasági Kamarával együttműködésben készült cikkünk annak jár utána, hogy milyen hasonlóságok és különbségek vannak a lengyel és a magyar üzleti környezetben, valamint hogy milyen kihívásokkal nézhetnek szembe magyar cégek, amikor belépnének a lengyel piacra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×