eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Unsplash.com

Hátborzongató látványra bukkantak a barlang mélyén

Kutatók körülbelül 400 kilogrammnyi csontot gyűjtöttek össze egy, a szibériai Khakassia város közelében található barlangból. Voltak közöttük mamutok, orrszarvúk, gyapjas bölények, jakok, szarvasok, gazellák, ősi barnamedvék, rókák, farkasok, rágcsálók, békák, varangyok, madarak és halak is – írja az IFLScience cikkét szemlézve a 24.hu.

A szakemberek találtak hiénáktól származó csontokat is, egészen fiatal, még kölyök egyedek maradványait is, ami – a csontokon talált jellegzetes harapásnyomok mellett –­ megerősítette a feltételezést: jégkorszaki barlangi hiénák búvóhelyét fedezték fel, amit az állatok 42 ezer évvel ezelőtt használhattak.

A mára kihalt hiénák ide hordták be zsákmányukat, a tudósok szerint ez a legnagyobb, barlangihiéna-barlang Ázsiában. A faj 14-11 ezer évvel ezelőtt halt ki, a ma is élő foltos hiéna hideg éghajlathoz alkalmazkodott alfaja volt, de csaknem kétszer nagyobb volt jelenkori rokonánál: súlya 100 kilogramm körül mozgott.

Címlapról ajánljuk
VOSZ: a munkaerőpiaci helyzet javulása a nyugdíjas munkavállalóknak köszönhető

VOSZ: a munkaerőpiaci helyzet javulása a nyugdíjas munkavállalóknak köszönhető

Az elmúlt években a munkaerő-piaci aktivitást jelentős részben növelte a nyugdíjasok visszafoglalkoztatása, évente ugyanis körülbelül 15 ezer olyan friss nyugdíjas van, aki az ellátása mellett tovább dolgozik – mondta az InfoRádióban a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnökhelyettese. A VOSZ támogatja azt, hogy minél többen – erejüktől függően – akár csak heti két napban dolgozzanak nyugdíj mellett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×