Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Karlsruhe, Germany - March 5, 2011:  Pfizer logo on a viagra store in Germany. Pfizer Inc. is one of the worlds biggest Pharma companies. Company was founded in 1849. This is the logo on a big store for viagra anti-impotence tablets in Karlsruhe / Germany. Viagra is famous all over the world because it is against impotence and potency problems .
Nyitókép: no_limit_pictures/Getty Images

Kezdődhet a Pfizer omikronra optimalizált oltásának tesztelése

A biztonságosság, a jól tolerálhatóság és az immunválasz minősége a klinikai kísérletek tétje.

A Pfizer közleménye szerint 1420 egészséges, 18-55 éves felnőtt bevonásával kezdődik meg Amerikában az oltás tesztje, melyet emlékeztetőként, illetve az alapimmunizálás részeként is alkalmaznak majd az önkénteseknél.

A védőoltást három csoportra osztva adják be a betegeknek, az egyes csoportok összetétele a következőképpen alakul majd:

  • olyanok, akik 90-180 napja kapták meg az első két adag vakcinát, ők egy vagy két adag oltást kapnak,
  • olyanok, akik 90-180 napja kapták meg az első két adag vakcinát, és most egy adagot kapnak,
  • olyanok, akik nem kaptak egy oltást sem, és most három adagban részesülnek.

Az oltás 30 mikrogrammos dózisú lesz,

ahogyan a jelenleg engedélyezett Pfizer vakcina is 30 mikrogrammos.

"Bár a jelenlegi kutatások és adatok azt mutatják, hogy az omikron esetében az emlékeztető oltások továbbra is magas szintű védelmet nyújtanak a súlyos betegség kialakulása és a kórházi kezelés szükségessége ellen, felismertük, hogy fel kell készülnünk arra az esetre, ha ez a védelem idővel csökkenne, hogy a jövőben potenciálisan segíthetünk az omikron és az új változatok kezelésében" – mondta Kathrin Jansen, a Pfizer vezető alelnök, a vakcinakutatási és -fejlesztési vezetője a közleményben.

Albert Bourla, a Pfizer vezérigazgatója a múlt hónapban azt mondta, hogy

ha új vakcinára van szükség az omikron ellen, a vállalat márciusra elkészíti azt.

A Pfizer szóvivője most megerősítette, hogy a vállalat megkezdte ennek a vakcinának a gyártását.

"Az omikron megjelenése óta után proaktívan vizsgáljuk és kockázat esetén gyártjuk az omikronra optimalizált oltást, de természetesen szükségünk van eredményekre és az egészségügyi hatóságokkal folytatott megbeszélésekre, valamint jóváhagyásokra, mielőtt azt bevetnénk" – mondta a szóvivő a CNN-nek.

Az idénre előirányzott gyártási volumenre ígérete szerint nem lesz hatása ennek a fejlesztésnek, továbbra is úgy véli, idén 4 milliárd adag oltást készítenek majd. Friss kutatások szerint a harmadik adag vakcina felvételét követően 4 hónapig lehet erős védelemre számítani a Pfizer vakcinájától.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik
videó

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Ezeket a fegyvereket látod minden filmben és játékban, de az igazság megdöbbentő

Ezeket a fegyvereket látod minden filmben és játékban, de az igazság megdöbbentő

A hollywoodi akciófilmek és a videojátékok egészen kiváló reklámfelületek, nincs ez másképp akkor sem, ha kézifegyverekről van szó. Egy Kalasnyikovot, vagy egy M16-os gépkarabélyt ránézésre már lassan mindenki felismer, de ezek évtizedes múltra visszatekintő, a világ majd minden régiójában előkerülő, sokat bizonyított eszközök. Velük szemben viszont ott van rengeteg olyan fegyver is, amit a képernyők előtt ülve ugyanúgy azonnal kiszúrunk: azt hinnénk, az igazi elit kommandósok csodafegyvereit látjuk, pedig a valóságban néha még a prototípus fázisán sem igazán jutottak túl. Ezekből a médiában felülreprezentált fegyverekből szedtük most össze párat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×