eur:
411.28
usd:
393.08
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Megvizsgálták, meddig fertőznek a koronavírusos betegek

Arra voltak kíváncsiak tudósok, hogy a különböző hosszúságú karanténidőszakok milyen hatással vannak a koronavírus fertőzőképességére.

Az Egyesült Királyságban végzett kutatások eredménye az lett, hogy öt nappal az első tünetek megjelenése után 31 százalék, hét nap esetén azonban már csak 16 százalék a fertőzőképesség valószínűsége. Tíz nappal a betegség megjelenése után azonban már csupán 5 százalék a mutató, az első pozitív tesztet követő két hetet követően pedig ez a szám 1 százalékra mérséklődik - írta a Portfolio a Business Insider alapján.

Természetesen ezen időszakokon belül produkált negatív tesztek még inkább csökkentik a fertőzőképesség valószínűségét. Egy ötödik vagy hatodik napon végzett negatív gyorsteszt esetén akár 7 százalékra is eshet a fertőzőképesség.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×