eur:
411.23
usd:
392.91
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Ápolók a fehérgyarmati kórház koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályán 2021. április 2-án. Az intézmény kizárólag COVID-ellátást végez.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Itt a koronavírus elleni gyógyszerhez vezető felfedezés

Ausztrál kutatóknak sikerült feltárniuk, pontosan hogyan támadja meg a tüdőszövetet az új koronavírus.

A hosszú távú károsodások elkerülésében nyújthat segítséget a La Trobe Egyetem kutatóinak munkája: atomszintű képeken mutatták be a Communications Biology szaklapban a vírus és a tüdőszövet proteinjei közti interakciót. Marc Kvansakul vezető kutató szerint kritikus fontossága van annak, hogy megértsük. pontosan mit tesz a koronavírus a tüdőszövettel, ha szeretnénk a tartós károsodását megelőzni, különösen azok esetében, akiknél nem áll fenn rizikófaktor – írja a MedicalXpress.

"Világszerte sok beteget láttunk már, aki a betegség akut fázisából felépült, de aztán kiderült, hogy hosszú távon károsodott tüdejük és más szerveik. Ha megértjük, pontosan hogyan következik be ez a károsodás, máris egy fontos lépéssel közelebb kerülünk olyan kezelések kifejlesztéséhez, amelyeket az intenzív osztályon el lehet kezdeni alkalmazni. A végső cél az, hogy az emberek gyorsabban és teljesebben épüljenek fel, valamint megelőzzük a légzőszervi problémák elhúzódását" – mondta Kvansakul professzor.

Erős fénysugarakkal a kutatók képeket tudtak készíteni arról, hogy a SARS-CoV-2 E hogyan kötődik a Pals1-hez, az emberi szövetekben található kulcsfontosságú fehérjéhez, és hogyan téríti el. Ez a folyamat nyit utat a vírusnak a sejt belsejébe, ahol aztán visszafordíthatatlan károsodást képez okozni.

Patrick Humbert, a kutatás másik résztvevője arra hívta fel a figyelmet, hogy bár a koronavírus elleni vakcina egyre több emberhez jut el világszerte,

a hosszú távú szövődmények elleni terápiás módszerek megtalálása még mindig kritikus fontosságú.

"Látjuk, hogy a vírus új törzseket képes létrehozni, ami azt jelenti, hogy a jelenlegi vakcináink nem mindig lesznek hatékonyak. A világ számos országában – köztük Ausztráliában is – egy ideig nem valószínű, hogy magas oltottsági szintet sikerül elérni. A koronavírus még nagyon sokáig velünk lesz, ezért az emberek gyors és teljes gyógyulásának elősegítése elengedhetetlenül fontos" – mondta Humbert.

A következő lépés egy olyan gyógyszer fejlesztése lehet, amely az ausztrál kutatók által feltárt interakciót tudja befolyásolni: egy olyan kezelés, ami a fertőzőst, a vírus terjedését és a tüdőkárosodást képes visszaszorítani. Ez főként azok számára bír majd nagy jelentőséggel, akik még nincsenek beoltva, vagy szervezetük nem produkálta a megfelelő immunválaszt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×