Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
FFP2-es védőmaszkok a Sentias német gyógyászati berendezéseket és termékeket gyártó vállalat üzemében a németországi Wuppertalban 2020. január 21-én. Németországban a mutálódott, a korábbinál gyorsabban terjedő koronavírus megfékezése érdekében műtős, KN95/N95-ös, vagy FFP2-es védőmaszkot kell viselni az üzletekben, a tömegközlekedési eszközökön, valamint az orvosi rendelőkben.
Nyitókép: MTI/EPA pool/Sascha Steinbach

Ezek a legjobb maszkok a fertőzés ellen

Nem az egy- vagy a kétrétegű maszk a nyerő.

Hatékonyabb, ha többrétegű maszkot viselünk, mivel a kisebb cseppek és részecskék áthaladhatnak az anyag résein, ha csak egyetlen réteg takarja az arcot. A Kaliforniai Egyetem egyik friss tanulmánya alapján viszont három réteg nemcsak a kisebb cseppek ellen, hanem a tüsszentésből vagy köhögésből származó nagyobbakkal szemben is jobb védelmet nyújt – írta a PCWorld.

A nagyobb cseppek nagyobb számban is tartalmazhatják a vírust, és amikor áthaladnak a szöveten, kisebb részekre bomlanak le, amik tovább maradnak a levegőben, így a környezetünkben lévőket is fertőzésveszélynek tehetjük ki.

A háromrétegű maszkok ezzel szemben nagyobb hatásfokkal képesek megakadályozni, hogy lebomoljanak ezek a cseppek, így hatékonyabbak.

Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×