Infostart.hu
eur:
355.29
usd:
306.99
bux:
133778.52
2026. június 9. kedd Félix
Nyitókép: Pixabay.com

Érkeznek sorra a Nobel-bejelentések

Október 5. és 12. között jelentik be, hogy kik kapják idén a Nobel-díjakat. Elsőként hétfőn az orvosi-élettani kategóriában hirdettek nyertest Stockholmban.

Kedden a fizikai, szerdán a kémiai Nobel-díj kitüntetettjeit ismerteti a Svéd Királyi Tudományos Akadémia.

A hagyományoknak megfelelően csütörtökre várható az irodalmi kategória nyertesének kihirdetése, a díjat a Svéd Akadémia ítéli oda.

Október 9-én Oslóban ismertetik a Nobel-békedíj idei kitüntetettjét, majd október 12-én ismét Stockholmban azt, hogy ki kapja a svéd jegybank által alapított közgazdasági Nobel-emlékérmet.

A díjakat, amely mellé 2020-ban a tavalyinál egymillióval több, 10 millió svéd korona jár, hagyományosan az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján, december 10-én adják át. A koronavírus-világjárvány miatt ezúttal azonban elmarad a nagyszabású díjátadó ceremónia Stockholmban, helyette a városházáról televízión lesz nyomon követhető az esemény, amelyen a kitüntetettek videokapcsolat révén, hazájukból vesznek részt. A Nobel-békedíjat is a szokásosnál jóval szerényebb körülmények között adják át Oslóban.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: törékeny a tűzszünet, mert az iráni háború fő frontja most Izrael és a libanoni Hezbollah konfliktusa

Tálas Péter: törékeny a tűzszünet, mert az iráni háború fő frontja most Izrael és a libanoni Hezbollah konfliktusa

Az Izrael–Hezbollah-konfliktus továbbra is aktív, és ez jelenti a regionális eszkaláció egyik fő forrását – mondta Tálas Péter biztonságpolitikai szakértő annak kapcsán, hogy Izrael és Irán hétfőn bejelentette, hogy leállította az egymás elleni rakétacsapásokat. Ugyanakkor mindkét ország jelezte: újabb támadások esetén ismét csapásokat mérhetnek egymásra.

Magyar Péter: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

A kormányfő napirend előtti felszólalását követően, az ellenzéki felszólalásokra adott viszonválaszában Gulyás Gergely felé fordulva megerősítette: az emberek az Európai Ügyészséghez csatlakozásra adtak felhatalmazást, „valószínűleg azért, mert a Polt Péter-féle fideszes ügyészségből elegük volt.”
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Újabb nagy kamatvágást jelentettek be a lakossági állampapíroknál, mutatjuk az új kamatokat

Újabb nagy kamatvágást jelentettek be a lakossági állampapíroknál, mutatjuk az új kamatokat

Három hét telt csak el az ÁKK legutóbbi bejelentése óta, és máris ismét csökkenti a lakossági állampapírok kamatát az Államadósság Kezelő Központ. A kamatok 0,5 százalékpontos mérséklését a pénzügyi piacokon tapasztalható intenzív hozamcsökkenés indokolja. A legnépszerűbb állampapír, a FixMÁP június 12-ét követően már csak 6%-os éves kamatot fog fizetni a korábbi 7% és a jelenlegi 6,5% helyett. A kamatcsökkentés a következő három napban újra nagy rohamot hozhat a lakossági állampapíroknál, ezt láttuk legutóbb is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×