eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Oroszország hallgat a Nemzetközi Űrállomás problémájáról

A NASA tudni akarja, mi állhat az űrállomás kilyukadásának hátterében, de félnek, hogy megromlik a kapcsolat a titkolózó orosz űrhivatallal.

Az orosz szakértők még mindig vizsgálják annak a szivárgásnak az okát, amelyet tavaly nyáron észleltek a Nemzetközi Űrállomásnál (ISS). A Roszkozmosz ugyanakkor egyértelművé tette: nem fogják felfedni az okot, a NASA pedig ezt érhető módon kifogásolta – írja LiveScience alapján a 24.hu.

A NASA igazgatója a közelmúltban bejelentette, hogy személyesen fog beszélni az orosz űrhivatal vezetőjével. Szerinte fontos, hogy az ügynek ne legyen negatív kihatása az orosz-amerikai űrkapcsolatokra, hiszen Oroszország az ISS-en az Egyesült Államok egyik fő partnere.

Elfogadhatatlannak tartja viszont, hogy egy lyuk tátong az űrállomáson, miközben

az orosz űrhivatal nem hajlandó megosztani a problémára vonatkozó információkat.

A Roszkozmosz vezetője egy nemrég megrendezett tudományos konferencián elismerte, hogy tudják a rés kialakulásának az okát, de arról nem fognak adatokat kiadni.

2011 óta a NASA csak orosz űrhajókat használ az emberes missziók során. A Boeing és SpaceX is új űrhajók tervezésén dolgozik, de még hosszú időbe telhet, mire az Egyesült Államoknak már nem kell a Roszkozmosz segítségére támaszkodnia.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×